Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sutszi

    veterán

    Javítsatok ki a tévedek de, az abszolút tuningos réteg nagyon szűk. Ezen kívül vannak még akik "értelmes tuning" keretében, a fejlesztés kitolását, vagy más egyéb okból van szüksége az extra teljesítményre. DE ez a két tábor összesen sem hasít ki akkora darabot a vásárlók táborából amivel az Intelnek megérné a lépés.

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

  • sutszi

    veterán

    válasz kulerr #31 üzenetére

    Szóval ez a réteg annyit költ ilyen hardverekre, hogy ekkora vásárlóerőt képvisel?! (Ha igen az azt jelentené, hogy az Intel bevételeinek egy nagyon jelentős hányadát biztosítják ezek az emberek) Én nem hiszem, hogy ezek vinnék a szekeret, de lehet tévedek.

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

  • sutszi

    veterán

    W.Wilson:
    #121: "...Az sosem tetszett, hogy míg én megvettem a saját kis procimat magas áron, más fele annyiból összebarkácsolta magának ugyanazt a teljesítményt..."
    #128 "...csak azt, hogy nem lesz ugyanolyan egy kis tuninggal más olcsó procija, mint az én drágábban vett procim..."

    Most olyan lesz vagy sem? Bocs, de ez kicsit ellentmondásos. :U
    --------

    Belegondoltam azok hozzászólásába akik magasabb árú, jobb cpu-t vesznek. Valószínűleg én is ezen az állásponton lennék a helyetekben...
    Azonban nem ennyire egyszerű ez a dolog.
    Csak a példa kedvéért. Én Kb 2-3 évre tervezek egy processzort. A keretem cpu-ra legyen mondjuk 30eFt. Szerintem itt már eldőlt, hogy nem i5/i7 lesz a befutó... Eltelik a 2-3 év, és szükség lenne a pluszra, mert még legalább 1-2 évig nem tudok új platformba fektetni, sem bővíteni és a használhatóság csökken ha nem jutok pluszhoz. Tudom, erre a legkönnyebb azt mondani, hogy egyéni szociális probléma...old meg.

    Akik velem egy időben vásárolták csak a drágább példányt, azoknak ennyi idő után már vagy új gép, vagy új processzor van a gépében...többnyire. Nem hiszem, hogy veszteség érné őket...
    Azért felmerült bennem a kérdés, hogy miért baj az ha valaki ugyanazt a teljesítményt olcsóbban hozza ki? Csak azért kérdezem, mert ez szerepelt fentebb.

    Azért az axelero-s példa nem valami jó ide. Igazán érdekelne, hogy jelen esetben miért is nyerne mindenki más??? Legfeljebb Intel nyer... :U

    Aki megveszi a drágább processzort, az cpu kapacitást tekintve arról a szintről indulhat ami másnak a tuningal a plafon. A potenciál meg van(kifizette), innentől csak ki kell használni. :K

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

  • sutszi

    veterán

    W.Wilson: Ok. :R

    ngabor2:
    Az első két pont általános érvényű, és eddig is igaz volt.
    Az a bizonyos "top50 letöltő" ezek szerint ilyen mértékű nyereséget jelent majd az intelnek?!
    ((Más szemszögből: Eddig ilyen mértékű veszteséget jelentett?)) Az utóbbi negyedévekben elért pénzügyi eredményeik tükrében, számomra ez telhetetlenség.
    Remélem bankot robbantanak ;]
    Ebben egyetértünk! Az Intelnek valóban nem jelentettek nagy tömeget a kispénzűek.
    Az AMD, meg jóformán ebből él. :))

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

Új hozzászólás Aktív témák