Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Parallaxis

    addikt

    válasz Wapmester #4 üzenetére

    A beégés valós probléma: [link]

    Ilyennel IPS panelnél nem találkozol és általános használat (böngészés, olvasás) mellett még a fogyasztás is az IPS fele billenti a mérleget, mert világos háttér mellett az AMOLED akár többszörösét is fogyaszthatja.

    ---

    bulikavagyok:

    Ja, és addigra lesz értelme az 5"-os FHD (vagy még nagyobb felbontású) kijelzőknek is. Most persze még nincs!

    Maximum marketing szinten, mert valós értelme valóban nincs.
    Elég vad PR duma kell ahhoz, hogy megmagyarázza valaki, hogy 5"-on szükséges ugyanakkora, vagy akár 4x nagyobb felbontás, mint amit egy 24"-os monitoron használ az ember, ráadásul nagyjából hasonló távolságból :D

    [ Szerkesztve ]

  • Parallaxis

    addikt

    válasz kali #16 üzenetére

    annyira valós, ahogy a felhasználó által használva volt, ami nagyon nem jellemző, viszont hozzátartozik az igazságoz

    Persze, ha olvasod a topicot, akkor én is írtam erről, de ez akkor sem mentség, mivel egyrészt a rendszer megenged ilyen használatot, így el kellene károsodás nélkül is viselnie, másrészt 11-12 nap után már elkezdődött a beégés ami azt jelenti, hogy normális használat mellett is lazán előjön 1 év után.
    (Nálam is látszik, igaz csak a status sor és csak ha a tesztoldallal nézem, pedig szinte minimum fényerőn használom.)

    --

    Az iPad 3-mam lassan 4 éves lesz, de még mindig tökéletes a kijelzője.

    [ Szerkesztve ]

  • Parallaxis

    addikt

    válasz Cathulhu #35 üzenetére

    Nem vagyok elorebb egy masfel ev alatt besargult IPS-sel, mint egy ket ev alatt beegett AMOLEDdel.

    Nem az IPS sárgult be, hanem az LG által használt gyenge minőségű ragasztó, így ne az IPS-t okold, hanem az LG-t.

    Azt csak halkan jegyzem meg, hogy az AMOLED panelek meg foltosak a ragasztás miatt, igaz ezt már jól elrejti a Samsung (feketénél kikapcsolja teljesen a ledeket, így nem látszik a ragasztás, cserébe lassabb a reakcióidő és fekete/fehér tartalom mozgatásánál szépen lilul), meg régebben is csak a WC-s teszttel volt látható :D

    Nem idotallobb az IPS sem semmivel mint a tobbi.

    Nekem teljesen más a tapasztalatom.
    Volt már S, S2, Note, Note 2, Note 3, Note 4, de mindegyik beégett (a Note 2 kijelzőprobléma miatt kétszer is járt szervizben, egyszer black box-osodás, egyszer meg beégés miatt). IPS kijelzős készülékkel még soha nem volt kijelző problémám, pedig közel 100 ilyen eszköz megfordult már nálam.

Új hozzászólás Aktív témák