Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Cifu

    nagyúr

    válasz margithid #53 üzenetére

    Ha egy gyártó teljesen stock droidot rakna a teleofnjára, akkor mennyi dolga lenne a frissítéssel?

    A frissítéstől függ. Például ha a frissítés csak az alapvető dolgokat érinti, ami az android verziót érinti, akkor alapvetően minimális a dolga. Ha esetleg optimalizálni is kell, mert például a fent lévő programokat is érinti a frissítés, akkor már összetettebb. Ez pedig mehet a végtelenségig, például ha a frissítés egy ismert korábbi hiba elhárítására vonatkozik, és így tovább...

    Ezek mind-mind munkaórákat jelentenek, tesztelni kell a frissítést, ha megvan, akkor szerverre felrakni és így tovább.

    Akkor is neki kellene optimalizálni a frissítést, vagy ez esetben teljesen google kezében lenne az egész update?

    Még egyszer: a Google megcsinálja az android-ot, de a különféle driverek, érintőleges dolgokat már a gyártóknak kell az adott hardware-hez idomítani. Például gondolj bele abba, hány féle kamera kerül a különféle telefonokba. Ha a Google kezébe akarod rakni az egész frissítést, akkor az valahogy úgy működhetne, ahogy a Linux vagy a Windows update, vagyis az android felméri, hogy milyen HW is van azon a gépen, amelyen fut, és a különféle HW elemekhez szükséges meghajtóprogramokat maga tölti le. Igen ám, de mi van, ha az adott hardveren lévő WiFi modulhoz nincs élből driver. Akkor hogy csatlakozik fel a netre?

    Éppen ezért működik úgy az Android, hogy a gyártó csinál egy adott telefonhoz való verziót, amiben csak azok HW-hez szükséges meghajtóprogramokat rakják bele, és azokat a szoftvereket, amiket az adott telónál vagy HW-nél használni akarnak.

    Egyébként egy frissítést akkor dolog kivitelezni valóban? Főleg egy samsungnak, xiaominak, LG-nek stb.

    Nézd meg mondjuk, hogy a Samsung hány féle telefont adott ki az elmúlt három évben. Most gondold el, hogy mennyi emberre lenne szüksége, ha ezeket mindig folyamatosan frissíteni akarná. Nem csak programozókra van szüksége, de teszterekre is. Ez időbe és pénzbe kerül. Még a flagship telefonokra is hónapos vagy éves késésekkel hoznak ki új főverziójú frissítést, ha kihoznak. Nyilván sokkal több pénz kellene, ha a közép- és belépőszinten is meg akarnák ezt lépni. Az meg a nyereség kárára menne.

    A piac pedig gyilkos, hiszen a kínai gyártók brutálisan nyomják le az árakat. Itt van most mellettem egy Zopo Hero 1. ~33e HUF pénzért 2GB Ram, 16GB belső tárolóhely, MT6735 SoC, 5", gyönyörű képű HD IPS kijelző, LTE (800MHz is!), értesítő LED, ac-s Wifi, OTG képes, stb.

    Rakd mellé az LG K10-es, kétszer annyiért, amiben Snapi 410 van, csak 1,5GB ram, gyenge kijelző, max. n-es Wifi, nincs OTG, nincs értesítési LED, stb.

    Na most oké, várható, hogy a Zopo nem fog 6.0-ás Androidot hozni a Hero 1-esre (volt korábban Zopo 998-asom, ahhoz se jött Lolipop, maradt a KitKat, pedig nagyon ígérték). De akkor mi szól az LG mellett? Még a frissítés se. A barátnőm LG G3S-ére nincs frissítés kb. egy éve, pedig 75e Ft-ért vette (és amúgy is egy hulladék az 1/8GB miatt).

    Az ilyen éles verseny miatt az LG vagy a Samu is tesz magasról a frissítésre. A Flagshipek árában benne van, hogy a szoftvercsapat foglalkozik vele...

    Azért kérdezem, mert ott a CM, rengeteg féle fajta telefon támogatottsággal és ők nem rendelkeznek akkora háttérrel mint az említett cégek!

    A CM-et pont az hozta létre, hogy a felhasználók egy jó része elégedetlen a gyári szoftvertámogatással, és itt nem csak a frissítés hiánya, de az olyan problémák, mint a TouchWiz miatt lassú Samu telefonok lebegjen előtted.

    Szomorú, hogy ez a helyzet, és nem, e téren nem tudok egyértelmű választ adni, miért nem adnak a neves nagy cégek, hogy támogassák a saját telefonjaikat legalább 2 évig folyamatos frissítésekkel.

    Xiaomit meg főleg nem értem, nincs sok telefonja, nekik tényleg kötelező lenne a minimum 2 éves támogatottság, már belépő kategóriás Redmitől kezdve!

    Nézd a másik oldalról. Mivel a Redmi ár/érték arányban a kezdettől fogva üt, mint a buszkerék, ezért nyilván valahol meg kell fogni a pénzt. Például a szoftver oldalon...

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

Új hozzászólás Aktív témák