Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Fire/SOUL/CD

    félisten

    válasz tibcsi0407 #112 üzenetére

    Az EKG görbe, meg a szóban forgó esetleges FW hiba, az nem feltétlenül egy és ugyanaz.
    A HDtach-t nem tudom miért szeretik ennyire használni, amikor 10 éve nem fejlesztik, csak XP kompatibilis módban indul és ezáltal pont olyan elavult lemezkezelő függvényekkel is mér.

    Ezért is írtam, hogy az imént linkel 2 progiról tegyetek be képet, azaz SSDOK és AIDA64

    UI: AZ SSDOK kép azért fontos, mert rengeteg olyan infót kiír avyg bizonyos alapvető fontosságú műveleteket/funkciókat ellenőriz, amelyek hiányában nagyon hasonló sebességgörbék tapasztalhatóak, mintha az a FW hiba lenne. 1 konkrét példa: A Samsung SSD viszonylag gyorsan képesek degradálódni, amennyiben nem működik a TRIM (ez miatt egyetlen ügyfélnek sem pakoltam/pakolok Samsung SSD-t a gépébe, aki XP/Vista OS-t használ). A TRIM hiánya fél vagy 1-2 év alatt simán pont olyan sebességgörbét eredményez, mint amit az EVO FW hibája is okozhat... Szóval ezért kell az SSDOK kép.

    [ Szerkesztve ]

    Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

  • Fire/SOUL/CD

    félisten

    válasz tibcsi0407 #114 üzenetére

    Először kösz, hogy azt csináltad, amit kértem (nem mindenkinek megy) :B
    Az SSDOK-on jól látható, hogy minden a legnagyobb rendben, megy a TRIM, a partíció eltolás is rendben van, illetve hogy 21,5GiB szabad hely van a meghajtón.
    Ez utóbbi adat azért fontos, mert jól demonstrálja. amit most írni fogok (mert visszaolvasva jó pár hsz-t, vannak olyan kérdések, felvetések, amelyekre arra utalnak, hogy ezen infók nem ismertek pár topiktárs előtt)

    1. Szóval, a statikus területek és a dinamikus területek az SSD-ken jól elkülönülnek, abban a tekintetben, hogy külön eljárások gondoskodnak a karbantartásukról. Nem véletlen, hogy számos meghajtónál ezt külön fel is tüntetik, pl static- and dynamic wear leveling avagy épp csak összefoglalva static- and dynamic area management-nek nevezik stb stb. (Samsung EVO kapcsán kiadott hivatalos info szerint, a statikus adatok/területek menedzsmentjében volt a hiba a FW-ben)

    2. Az SSD a foglalt területet úgy adja vissza az OS felé, mintha az az SSD első "szektorától" kezdődne és egy egybefüggő területet alkotna(értelem szerűen azt követi a szabad hely, szintén egybefüggő területként)

    Ezekből következik, hogy csak azok lehetnek érintettek a feltételezett 840-es hibában, akiknek a sebességgörbéjük a foglalt területen, az 1 hónapnál régebbi statikus adatokon, tartósan(konstans módon) beesik 100Mib/s alá, kb 50MiB környékére.

    Nyilván Te ebben nem vagy érintett, ez egy természetes degradálódás, bármely SSD-nél teljesen hétköznapi jelenség. Ha ezen változtatnál (amúgy ez egy teljesen jó "EKG" görbe, nem szükséges), akkor Puran - DiskFresh

    !!!RollBack RX felhasználók ne használják!!!

    Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

  • Lala77

    tag

    válasz tibcsi0407 #110 üzenetére

    Sajnos nem, ez sima mezei 840. 25bttóért vettem, akkor a pro olyan 37-40 körül lett volna ugyanekkora.
    Emlékeim szerint ennek a 128asnak 500/130-at ígértek (írás/ olvasás MB/s), a 256osnál ígértek 500/250 környékét (gondolom valami belső párhuzamosítás történet). Már nem emlékszem, talán volt belőle 64es is.
    Már a 830asból is 256os ahogy keresgéltem a pontos specifikációkat.

    ingyombingyom

Új hozzászólás Aktív témák