Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • strogov

    senior tag

    válasz camiIIus #36 üzenetére

    Fel lehetne hozni nagyvállalatot, de az eredeti felvetés az volt, hogy garázscég felnőhet és nagyként is sikeres lehet. Erre szerettem volna példát látni mobil fronton (szerintem nincs).
    Jelenleg mobil app oldalon 2 féle sikeresnek mondható fejlesztő létezik (szerintem):

    - Az egyik aki mellékest akar. Ez a mellékes időnként lehet több is mint a havi bér, de nem olyan összeg amivel nyugdíjba lehet vonulni. Ha 3-5 hasznos kis program bent van a store-ban az már stabil bevételt adhat.

    - A másik aki betalál valamit. Legjobb példa a Flappy Bird. Ilyenkor vagy többet soha nem hallunk az illetőről, vagy azt hiszi magáról, hogy képes egy több száz fős céget irányítani, és csinál egy lassan kimúló vállaltot.
    Aki valóban képes nagy céget vezetni az ma már nem a garázsban csinál Flappy Bird-öt. Persze lehet, hogy valamikor majd lesz valaki aki ezt a csillagegyüttállást összehozza, de ez már lottózás szint.

    A lényeg, hogy nagy a kockázat, és ha nyersz is lehet, hogy lenyúlja valaki az ötleted (kitömik az app store a kínaiak, indiaiak). Egyelőre sok esetben még utólag is nehéz megmondani miért lett sikeres egy-egy alkalmazás amit aztán 1-2 hónap után el is felejtettek, de azt is nehéz megmondani, hogy miért felejtették el.

    Amióta világ a világ a garázscégek úgy lettek nagyok, hogy jöttek a nagy céges megrendelők, befektetők.
    Mobilon viszont egyelőre nagyon kevés a céges megrendelő. A legtöbb amit kérnek (de azt is ritkán) az egy mobil web frontend. Még a bankos appok is gagyik, alig lehet velük valamit csinálni.
    A mobil játék piacon pedig, hogy lesz 2. nagy dobás mikor az elsőhöz is óriási szerencse kellett. A Zynga, Rovio kiváló példa arra, hogy a legnagyobb név is kevés a tuti 2. fordulóhoz ... egy cégnek meg nem csak 2 forduló kellene.

Új hozzászólás Aktív témák