Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • gabancs

    addikt

    válasz vicze #45 üzenetére

    Ez így igaz! A nagy fogyasztok előre lefoglalják a villamos energiát. Így az áramügynökök tudnak kereskedni, adni-venni. A gond akkor van, ha valaki leköt 70KW energiát, és átlépi azt. Ekkor igen magas bírságban lesz része.
    Miután nagy fogyasztókról van szó, így előre kalkulálható a fogyasztás, nincs kiugró fogyasztás. Ha valahova, ide pont nem jó a példa. Ez nem online megy, hanem tervezetten.

  • azopi74

    addikt

    válasz vicze #45 üzenetére

    A készpénzes példánál azért még az áramos is jobb volt :)

    Talán jobb lett valami olyan példa arra, hogy miért szükséges a HANA, hogy jelenleg egy átlagos gyártó cégnél havi zárások vannak, mivel havi reportok vannak a management felé, ami azt jelenti, hogy hó közben a vezetőségnek semmi információja sincs pl egy adott termék vagy egy adott üzemegység gazdaságosságáról, mivel addig csak a tranzakciós rendszerben vannak egyes adatok, szétszórva, de azok alapján nem lehet értelmes döntést hozni, hogy melyik termék gyártását érdemes leállítani, melyiket felfuttatni, melyik üzemet érdemes bezárni, stb...

    Ezért gyakorlatilag egy hónapig fekete doboz a management számára az irányításuk alatt lévő vállalat, meg kell várni a hó végét, szépen minden osztály befejezi a kis zárlati teendőjüket, hogy aztán a végén felmenjen a szükséges adattömeg a szükséges struktúrában a tranzakciós rendszerből az üzleti intelligencia (BW/BI) rendszerbe / adatraktárba, ahonnan már elérheti a kedves management a számukra előregyártott reportokat gombnyomásra, amik szükséges bölcs döntéseiknek meghozásához :)
    De ha realtime módon történik mindez, akkor abban a pillanatban látja a felelős vezető, hogy valahol baj van, és beavatkozást igényel a dolog. Bár előbb-utóbb eljutunk odáig is, hogy a (persze nem stratégiai jellegű, CSAK operatív jellegű) döntéseket is meghozza a Business Intelligence , emberi beavatkozás nélkül :D

Új hozzászólás Aktív témák