Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Polllen

    nagyúr

    válasz WinstonWolf #29 üzenetére

    EU előírás, hogy 1 év garancia + 1 év szavatosság. A legtöbb nem amerikai cég erre simán 2 év garanciát ad és le van tudva.

    Egyébként én falnak megyek attól a gyakorlattól, hogy a veszteséget negatív profitnak hívjuk, mert kevésbé fáj. Attól meg különösen, hogy felosztok 1 egységet 1,5 egységre. Hiszen jelenleg az Apple és Samsung takarítja be az összprofit 105%-t... :U

    Hányat fialjon az a disznó?

    "Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

  • Lord Sidious

    senior tag

    válasz WinstonWolf #29 üzenetére

    a második évben szavatosság van, igen :) 2014 március óta EU-s jogszabály kötelezi őket. (abba az esetbe ha a készüléken nem ÁFÁ-s számlával vetted, mert akkor csak 1 év) az első évben széria szám alapján megy a gariztatás, a másodikba a vásárlást igazoló online, vagy fizikai számlával. A szavatosság alatt ha nem cserélik neked kéne bizonyítanod, hogy a hiba ténylegesen fennáll. A valóságba viszont nem szívóznak vele az APR-ek. EU-s telód van? APR-be vett? Apple Online Storeba? MM, Extreme Dig., Auchan? GSM-bol, de EU modell, ami nem seller refurbished, vagy re-sell modell? A második évben is simán cserélnek, még akkor is ha a probléma amivel beviszed igazából nem is áll fent :DD nem egyszer volt már úgy cserém, hogy azért vittem vissza iPhone-t, iPadet, mert két év alatt leharcoltam, vagy rokonok leharcolták és olyan fals dumával, mint gyorsan melegszik, eldobja a jelet stb. cserélték a készülékeket, mondván nem detektálták a 3 napos teszt alatt egyértelműen a jeleket, de lehetséges, hogy fennállnak, nem tudják kétséget kizáróan igazolni az ellenkezőjét. :) ha meg a gariból kevesebb, mint 90 napod van, hátra a csere kézhezvételekor, akkor kapsz 90 nap garit pluszba a csere készülékre.
    Fülest is kb. így cserélnek. Visszaviszed, mert "recseg" és nem szívóznak cserélnek.
    Ebből a szempontból nagyon jó a Support, de ezzel is lehet megtartani a vásárló márkahűségét. Kb. az alapárba bele van kalkulálva, hogy jó pár fogyasztónak, kell majd refurb. eszközt adni, mert hibás eszközök előfordulnak. :)

    Ehhez én is hozzájárultam, már több, mint egy tucat termékcserével :DD

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák