Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tatabike

    őstag

    válasz D1Rect #47 üzenetére

    Gondolom abban élek, amelyikben Te... :K

    Van munkahelyem, van hol laknom, van mit ennem, nem fázok télen, nem pusztulok meg a melegtől nyáron. Mindezek megvannak a szűkebb és tágabb rokonságom tagjainak is. Mire panaszkodjak? Maximum a szar utakra, meg a gyökér hivatalokra, ha valamit el kell intézni. Nincs autóm, mert nem kell, nincs hitelem, mert nem ugrottam bele erőmön felüli hülyeségekbe, most akkor velem van a baj? Esténként leülhetek a gép elé, és beszélgethetek itt Veletek, vagy elmehetek egyet biciklizni a környéken. Vagy hétvégén moziba, állatkertbe, múzeumba. Biztos kispolgári, de sosem vágytam sokkal többre, mint amit megengedhetek magamnak. És valószínűleg akkor sem tennék meg mindent, ha megengedhetném magamnak. Például autóm sem azért nincs, mert ne tehetném meg, hogy legyen. Megtehetném.

    Nem úgy értettem, amit az adócsalásról írtam, hogy az állam adjon nekem ezt meg azt. Hanem ha eltűnnének azok a dolgok, amelyek elvileg a befizetett adókból vannak fenntartva (infrastruktúra, meg MINDEN egyéb, gondolom tudod miről van szó), akkor hiába van bármid, értéke nulla lesz nagyon hamar.
    Itt jön képbe BlackPriest gondolata az öngondoskodásról, én ezt nem tudnám még elképzelni, bár nem tartom kizártnak sem. Sajnos az emberek nagyon nagy részében benne van a többet, jobbat, nagyobbat a másikénál, szerintem ezen bukna meg az öngondoskodás.

    [ Szerkesztve ]

    Apám, látja mit csinál az a kutya? Látom fiam, nyalogatja a tökeit. Apám, ezt én is kipróbálnám. Próbáld fiam, de szerintem meg fog harapni...┌∩┐(◣_◢)┌∩┐

Új hozzászólás Aktív témák