Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • BiP

    nagyúr

    válasz Tigerclaw #45 üzenetére

    Stephen Elop egy előretolt stróman volt (szerintem, úgy gondolom, szvsz, mielőtt bárki belekötne), de mindössze csak annyi szerepe volt, hogy az MS-sel fűzze szorosabbra a kapcsolatot, ne mással. No meg persze annyi, hogy ha már a szakadék szélén volt a Nokia, nehogy kimásszon belőle (amire lettek volna házon belül eszközei), hanem bele is lökje :)
    Ami a záradékot illeti: szerintem nem emiatt nem volt benne, pont tegnap hallottam egy cégen belüli, ezer embereket érintő szerződésről, ami szintén azt támasztja alá, hogy bizony a Nokiában nem túl fifikás arcok ülnek. Ehhez nem kellett Elop.

    A Nokia abban a helyzetben nagyon is jól tette, hogy megszabadult a mobilos üzletágtól, azóta a MS is csak szenvedett vele (igaz, sosem tekintettek rá jövedelemforrásként, stratégiai szempontból kellett nekik)

    És hogy kicsit pozitívabban ítéljem meg Elop helyzetét: Az ő helyében más vezető is tök ugyanezt tette volna. Profiltisztítás (ami mindig sok kirúgással jár), stratégiai kapcsolat egy világelső tőkeerős céggel, ökoszisztéma, stb.
    Az már más történet, hogy azóta MS minden lépése ballépés volt (Nokiás szemszögből nézve), és még egy szög a WP Lumia koporsójába, csupán mert az érdekei mást kívántak.

    Kíváncsi leszek, hogy majd a Surface Phone vonallal mennyivel mennek többre ezen a piacon, mennyivel komolyabb stratégiai hátteret kap a mostohagyerek Lumia szériával szemben. (csak mert a mi kutyánk kölyke)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák