Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dany007

    veterán

    válasz #65675776 #29 üzenetére

    "Ha azt nézed, hogy minőségi órát, ami akár évtizedekig kiszolgál anélkül, hogy valaha is foglalkoznod kelene vele veszel 20k alatt, akkor ott nem hinném, hogy túlárazás lenne."

    Ebben teljesen igazad is van, abban az esetben ha az illetőt érdekli valamilyen formában az óra maga. Mert mondjuk nekem semmi szükségem rá és hiába éri meg az árát és szolgálna ki évtizedekig ha egyszerűen nincs rá szükségem ezáltal önmagában pénzkidobás az a 20 ezer forint.

    Mintha azt mondanám öreganyámnak, hogy itt van egy raklap borotvahab, csak 5 ezer forint. Baromira megéri, de mivel semmi szüksége rá így neki az az 5 ezer is pénzkidobás lenne.

    Ami az okosórákat illet valóban nemsokat érnek okostelefon nélkül. De ezt az árat nemigazán számolhatjuk bele az értékébe, mivel okostelefonja már kb mindenkinek van. A célirányos okostelefont - egy adott készülékkel működőt - pedig úgyis csak olyan fog venni, akinek van hozzá kapcsolható telefonja.
    Meg egyébként is szerintem ez az egész okosórás dolog egy hatalmas lufi. Amire most rákapott mindenki, pár ember lát benne fantáziát, az meg is veszi aztán kész. A cikknek is az a lényege, hogy ilyen árazás mellett nem lesz tömegtermék, mert egyszerűen nincs olyan tudása, amit a legtöbb ember kitudna használni egy már meglévő okostelefon mellett.
    Kíváncsi vagyok az Apple mit alkot majd, milyen eredményeket tud majd felmutatni hosszútávon. Mert szerintem igen sokat tettek fel egy lapra. Egy teljesen új kategóriában kihoztak egy vagon különböző típust...
    Ami vásárlói szempontból örömteli, de jócskán megosztja majd az eladásokat. Különböző mérethez különböző gyártósor társul, szvsz nem lesz rajta annyi hasznuk mint szeretnék. De majd meglátjuk.

    @a_n_d_r_e_w:

    Nem akartam én leszólni senkit. :) Van egy igen kis réteg, akik még mindig szeretik ezt így... De a többség biztosan nem. Ami meg a kényelmet illeti, engem már eleve zavar ha valamit magamra kell aggatnom. Nálam ott bukik a kényelem, hogy valamit - egy bizonyos tömeggel rendelkező akármit - a kezemre kell kötni és ott "cipelni" egész nap.
    Igen, az okostelefon se könnyű, az is zavar, de azt muszáj cipelni mindig. Az óra meg helyettesíthető. Ami meg a "megnézést" illeti, másodpercekről beszélünk. Ennyi a különbség hogy elővedd a telefont vagy megnézd az órád. Pár másodperc. Ráadásul ha neked ez csak naponta kétszer kell akkor aztán tényleg nem igazán számíthat.

Új hozzászólás Aktív témák