Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #58450688

    törölt tag

    Borzalom ami a Youtube-on megy! Én 3 éve kezdtem neki, és kb 20 csatornával, és sok ezer videóval a hátam mögött idén szálltam ki a "bizniszből" Voltak hónapok amikor megkerestem a 60-70k-t is, de ennek elég nagy ára volt általában. Ebbe most nem mennék bele, ezt csak azért írtam le, hogy érthető legyen, a legtöbb videós, nem pénzkeresési céllal csinálja amit csinál, hanem, hogy másokat szórakoztasson. Mert legálisan saját tartalmakkal, szinte lehetetlen kis emberként bevételre szert tenni. Egyszerűen tarthatatlan amit a Google művel a szerzőjogi baromságaival. Persze én sem szeretném ha ellopkodnák az általam gyártott egyedi tartalmakat, már azt a pár db-ot ami még megmaradt, nyilván kellenek a szabályozások, mert hiszitek vagy sem, de rengetegen élnek abból, hogy egymástól lopkodnak, pl soundtrack albumokat, amelyek átcsúsztak a Content ID rendszeren, és így alkalmasak a bevételszerzésre, napi szinten sok tíz ezer! ilyen tartalom jelenik meg, erről bárki saját maga is meggyőződhet ezen az általam belőtt linken tessék. De elég ha beírjátok pl hogy Uncharted 4 soundtrack. Ezer számra ömlesztik fel, mert jelenleg ez az album alkalmas a bevételszerzésre. Ezt azzal próbálja kompenzálni a Google, hogy telefonszámhoz köti a csatornákra feltölthető videók hosszát. Tehát ha valakinek törlik a profilját, mert sok 3. fél, vagy lopott videója van, csinál egy új gmailt, hozzá Youtube csatit, meg kell adnia egy telószámot, ha 15 percnél hosszabb videót szeretne feltölteni. Ez nyilván ismerős, de egy telószámhoz, csak kettő darab gmail/Youtube renderelhető egy évben. Rengeteg kiadó nagyon szigorúan szabályozza mi számít tartalom sértő dolognak a YT-on. A fenti példa azért szerencsére elég ritkán fordul elő, de azért az is borzasztó, hogy kb csak az számít legálisnak a YT-on, ha lenémított macskás videót töltök fel, mert ha pl megcsörren a telóm a videóban, lehet 3. felet, vagy roszabbat kapok, mert esetleg egy Sony Pictures filmeben felhasznált dallam a csengő hangom. Nem tudom érthető e amit megpróbálok itt összeirkálni. Jelenlegi formájában egy kupac f@s ez a rendszer sajna, mert rengetegszer mi tartalomgyártók szívunk a dologgal, pedig csak szórakoztatni szeretnénk másokat.

Új hozzászólás Aktív témák