Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ayanlith

    tag

    Hosszútávon én is a hibrid gépekben látom a jövőt, hiszen egyszerre jól használhatóak tartalomfogyasztásra és tartalomgenerálásra is. Azonban ehhez megfelelő rendszer kell és perpillanat egyik alternatíva sem a legjobb erre. Én személy szerint a Windowsnak szurkolok, mert azt kötöttsége révén frissítik és kevésbé lesz fragmentált így a rendszerek eloszlása, mint az Android esetén, ahol a készülék gyártójának döntése alapján frissítik vagy nem frissítik a készüléket.

    A magam részéről szomorú vagyok, hogy szűkül a tablet, főleg a jó minőségi 10 hüvelyk alatti tabletek piaca. Én kihasználom, nagyon sokszor szükségtelen bekapcsolnom a laptopomat amióta megvan, mert tartalomfogyasztásra és kompromisszumokkal tartalomgenerálásra is egyaránt alkalmas. Az egyetemi éveim alatt a tanárok által kiadott tananyagok zömét tabletről olvasva tanultam meg. Sokkal kényelmesebb volt sokszor, mint a laptop előtt görnyedni. (Egy Galaxy Tab 7.0 Plus 7 hüvelykes készülékem van.)

    Az, hogy a telefonok 5 és 6 hüvelyt között mozognak manapság szintén nem üdvözítő számomra, lévén, hogy kisebb méretű a kezem, az igényeim meg nem indokolják a nagyobb méretű kijelzőt. Én egy kompakt "svájci bicskát" szeretnék, minimum 4,3, maximum 4,7 coll-ig bezárólag, ami korszerű hardveresen és szoftveresen is jól optimalizálták. Mindezt pedig maximum 70-80 ezer Ft-os független áron tudom elképzelni. Ez a piac nagyon szűk már véleményem szerint, az egyik legnagyobb játékos, a Samsung mint márka pedig kizárva a részemről, mert több termékük is csalódást okozott a közelmúltban. Úgy gondolom, hogy ha már annyi létező és nem létező piaci rést tömnek már be a különböző gyártók, azokra is gondolniuk kellene, akik kisebb méretű, de korrekt és nem belépőszintű készüléket szeretnének. Nem a választék mennyiségével, hanem a milyenségével van problémám.

    Mindezt pedig azzal legitimálják - sokan itt is - hogy nincs szükség sem kisebb tabletre, sem kisebb telefonra, mert a phablet egyre erősebben van jelen és kiváltja, aki meg nem akar nagyobbat, az majd úgyis vesz és megszokja, mert erre van igénye, csak még nem tudja.

Új hozzászólás Aktív témák