Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • wj

    csendes tag

    Visszakanyarodva a floppyhoz: ugye nem én voltam az egyetlen olyan sóher, aki az 1.44-es lemezeit többnyire speciális túlformázó programmal 2 MB-sra formázta?

    Persze addigra már évekkel túl voltam azon az időszakon, amikor az SS lemezeknek kivágtam a másik oldalán a szélét, hogy ilyen módon DS-sé varázsolva további 360 kB-t nyerjek.

    És még a floppylemezek korszakából egy ismerős mondat (szoftvertelepítés közben): "Please insert disk 14 and press any key to continue." Na ilyenkor ért különösen kellemetlenül, ha bad sector miatt nem tudta beolvasni... (Mondjuk a Windows 3.1 csak 6 lemez volt, de a Win95 már huszonvalahány)

    Még jóval a Gem Géza előtti korszakban a Word 6.0 is hasznos felhasználói tudnivalókkal indult, és időnként olyan tanácsokat is adott, hogy kockás inghez ne vegyél csíkos nyakkendőt.

    Ez persze mind nagyon modern és elítélendő, mert az igazi hardcore PC-s gépelőbajnokok csakis a WordStar-t tartják ergonómikusnak (Ctrl-K-C, Ctrl-K-V, Ctrl-K-S, stb.) - ami akkoriban de facto szabvánnyá vált, és egy csomó IDE (pl. a teljes Borland portfólió) azokat használta. A WSH még magyarul is tudott!

    Na mentem aludni.

Új hozzászólás Aktív témák