Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ghoosty

    őstag

    válasz #06658560 #46 üzenetére

    Szerintem az otthoni hobbi "szobrászkodás" esetében olcsóbbra is kijöhet saját nyomtatót tartani. Lehet, hogy nem most ez, de pár év múlva biztos. Én ismertem olyat, aki elég nagy pénzeket adott kifesthető szobrokra és festegette őket. Neki olcsóbb lehet modellt szerezni/venni és kinyomtatni. De ez ettől még nem lesz tömeg igény, de egyértelműen otthoni felhasználás.

  • Chal

    addikt

    válasz #06658560 #46 üzenetére

    Félreérted amit írtam. Teljesen más dolog egy tárgyat megalkotni nulláról, kvázi a saját kezeddel, meg megvenni a boltban, még akkor is, ha a bolti jobb/olcsóbb.

    Rengetegen faragnak, szobrászkodnak, barkácsolnak, etc… Biztos vagyok benne, hogy lesz egy olyan réteg 3D nyomtatás terén is, aki örülni fog egy olcsó gépnek, és remekül fog vele szórakozni, tanulni, alkotni, vagy akár ha művész beállítottságú, akkor önkifejezni.

    El lehet vinni ez a dolgot abba az irányba persze, hogy inkább vegye meg a kész terméket a boltban, vagy bibelődjön csak a szoftverben, aztán rendelje meg valami olcsó helyen a nyomtatást a neten, de szerintem egyik sem ugyanaz. Lehet hogy neked nincs ilyen beállítottságod, de attó még tök érthető hogy másoknak van. Rengetegen tartanak otthon mindenféle drága szerszámot/gépet, a hegesztőtől kezdve a CNC-ig, csak mert szeretnek ezzel foglalkozni, ha csak az anyagi oldalát nézzük, akkor pedig biztosan semmi indokuk nem lenne rá.

    [ Szerkesztve ]

  • EmberXY

    addikt

    válasz #06658560 #46 üzenetére

    "...Mennyivel lesz olcsóbb egy tömeggyártott csavarnál egy így legenerált?..."

    Ha azt vesszük alapul, hogy a tömeggyártott csavarért, akármiért el kell menni egy szaküzletbe, holott ma már szinte mindent a gép elől szeretnek intézni az emberek, a megrendelt termékre meg várni kell, a nyomtatóval pedig "azonnal" előteremthető lenne, bármilyen napszakban, napon, akkor "olcsóbb". De mint említettem, én is futurisztikusnak tartom a kvázi univerzális felhasználású nyomtató vízióját, de ha eljön az idő, meglesz rá a kereslet.

    És hogy honnan vennénk a digitalizált modelleket? Lehetne egy ezzel a témával foglalkozó fórum, kereső, állandóan bővülő adatbázissal, stb, az "alap" tárgyak modelljei szerintem viszonylag hamar elérhetőek lennének, esetleg a nyomtató is össze lehetne kötve ezzel, kvázi "kell egy 13-as villáskulcs? Tessék, itt van egy..." alapon, ha valami éppen nincs, de mondjuk találunk róla képet (már akár egy jobb szoftver az alapján is csinálhatna modellt), rövid idő alatt egy ráérő segítőkész hozzáértő összedobhatna egyet.
    Ez nem tudom, hogy hány év alatt valósulhatna meg, a mai állapotában még tényleg nem tudná mindenki hatékonyan kihasználni.

    Up the Irons!

Új hozzászólás Aktív témák