Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • cousin333

    addikt

    válasz Béééla #20 üzenetére

    Az utóbbi pár évben tényleg a nyakukra nőtt az ARM-os konkurencia (szó szerint 1-2 év), de nem értek egyet az állításaiddal. Sok helyre még bőven elég a 8-bit. Méretben (és ahhoz tartozó funkcionalitásban) és árban még mindig jobbak. Sokszor az ár/érték nem számít, csak az ár, hiába lenne gyorsabb az ARM, ha nincs szükség a sebességére.

    Előbb-utóbb vélhetően kivesznek, de szerintem ennek még nem jött el az ideje. Mások is így érzik, a Silabs például komplett 8 bites kontroller-családokat hozott ki: Sleepy/Busy/Laser Bee... :)
    Az ARM-osok meg egymást ölik: lásd mostanában az NXP-Freescale, Microchip-Atmel fúziókat..

    [ Szerkesztve ]

    "We spared no expense"

  • Blindmouse

    senior tag

    válasz Béééla #57 üzenetére

    Az energia egy hobbi project, bármikor megszűnhet, mint amire sokszor volt már példa. A CCS-t nem tudom, nem próbáltam még, mert nem választottam TI mikrovezérlőt. Egyszerűen csak párezres tételben nem volt jó áron ami megfelelt volna. Gondolom mondani sem kell, hogy a devboardok ára az nem igazán szokott számítani nekem, ki kell fizetni (másnak) és kész. Különben is ezeket az olcsóbb boardokat általában osztogatni szokták különböző kiállításokon. Tele van velük a szekrény alja, arra sincs időm, hogy kitaláljam hogy működnek. Ha meg kell egy drágább fejlesztőkártya, a beszállító az esetek nagy részében kérésre odaadja.
    Azt értem hogy egy hobbista miért választja a TI-t de egyébként? És akkor a 100 oldalas Erratát még nem is említettem.

    3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

Új hozzászólás Aktív témák