Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #65675776

    törölt tag

    válasz ROBOTER #20 üzenetére

    Nem azt írtam, hogy hetente cseréli. Viszont 1959 óta az EF a negyedik "bajonett" (az R, FL és FD nem bajonett volt valójában) a Canon esetében. Nikon-nál még mindig az az egy darab F van, aminek a képességeit folyamatosan bővítették.

    Amiket leírtál, azok igazak. Ettől még a Nikon DSLR rendszere megjelenésétől fogva messze jobb kompatibilitást ad, mint a Canoné. Pontosan dokumentálva van, hogy mi mivel működik, szóval aki csak egy kicsit is utánanéz a dolgoknak, azt nem fogja meglepetés érni. De azt sem lehet tagadni, hogy az EF-re váltáskor, akinek volt egy komoly FD-s rendszere, azt kb hiánytalanul dobhatta ki, adhatta el, mert semmit sem tudott felhasználni belőle az új rendszeréhez. Nikon-nál ilyen váltások nem voltak, maximum az AF-P lesz ilyen. De nem ellentétes az eredeti állítással, miszerint ha vázat cserélsz, nem kell az obijaidat kidobnod. A mai legújabb vázakkal is működik a legrégebbi F-bajonettes obi is. (Lehet így konkrétan nem írtam le, de a lényeg ez volt.) Azaz ha mondjuk 1959-ben kezdtél építeni egy Nikon F rendszert, akkor az abban az időben vett obijaiddal ha elégedett vagy nem kell lecserélned őket. Nyilván nem lesz probléma a manuál fókusz sem, elvégre akkoriban eleve csak az volt, szóval nyilván megtanultad. Ha '59-ben kezdtél Canon rendsezr építeni, de '87-ben átálltál EF-re, akkor viszont a nulláról kellett mindent újraépítened. (Az R, FL és FD valamilyen szinten csereszabatos volt.)

    Az AF-D nem röhej, maximum az, amikor valaki nem nézett utána, hogy az mi is.

    Pöttömegér: Apróság, de a privátos megjegyzést nem neked írtam.

    [ Szerkesztve ]

  • Mr.Csizmás

    félisten

    válasz ROBOTER #20 üzenetére

    inkább az EF-S trükközés szánalmas.

    "Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

Új hozzászólás Aktív témák