Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • st3v3np3t3r

    veterán

    Üdv.GPIO programozásban kérnék segítséget. A hűtőventit úgy szeretném vezérelni hogy pl.55fok fölé megy a SoC hőmérséklet akkor induljon csak el, 55fok alatt meg ne menjen, 5V,0.2A eszik a venti...megoldható lehet s GPIO-n keresztüli vezérlés? Ha igen hogy?

    Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

  • st3v3np3t3r

    veterán

    válasz kovbandi82 #26141 üzenetére

    Erre a sok mindenre lehet kevés 1 Rpi1B, torrent is,stream is ráadásul nagy forgalommal...2in1ben esélyed nem lesz megoldani gondmentesen...eleve streamet vezetèken vagy wifin szeretnéd-e...gondolom vezetéken...nos, az a 6-8MB az kb a 60-80Mbit durván...ha az Rpi1B elég szegényes hw...512MB ram,100Eth,2usb...eleve a 3 vinyód usb hubon leterheli majd ezt kis hw-t, 20-40Mbiten meg fogsz tudni FullHD meg 3D filmeket streamelni...Rpi1B-t cserél valami vaskodabb boardra...a 120as netednek mekkora a garantáltja? Upc,digi,telekom? Nem mind1 torrentezés szempontjából sem...

    Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

  • st3v3np3t3r

    veterán

    válasz kovbandi82 #26147 üzenetére

    azt nézted speedtesten hogy nattolt-e a címed vagy pubic ip-d van?
    belépsz a routerbe, megnézed milyen ip-t kaptál az ISP-től,felmész a speedtesztre, ha ugyan az a 2 ip akkor public ip-d van,ha eltérő a 2 ip, akkor nattolva vagy, tehát nem tudtsz portot nyitni az ISP irányába...ugyan ebben voltam én is a Diginél, DIGI200-as csomagban public ip-t adnak ki...

    Gyári rendszerrel nem próbáltad a routert? tp-link? nem melegszik kicsit túlságosan? :DDD én 2őt már megsütöttem torrentéssel...2db 741-es tp-linkem volt, mind2 procija megsült :DDD

    Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

  • st3v3np3t3r

    veterán

    válasz kovbandi82 #26149 üzenetére

    az a baj hogy ennyi mindenre a raspi1b nagyon kevés...
    1x700mhz,512mb ram,2 usb2.0... ez pont olyan mint ha egy P3as géppel szeretnél meghekkelni egy szuperszámítógépet :D
    eleve egy torrent sok ramot és erőforrást eszik letöltés/feltöltéskor
    egy streamelés sem kis feladat...
    10/100eth-en 120as net is max 80-90al fog menni stabilan, ha még ezen streamelsz is valami nem fog menni vagy akadni fog...tedd el emlékbe a raspi1b-t...

    Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

  • st3v3np3t3r

    veterán

    válasz vargalex #26151 üzenetére

    de adatátvitel igényes, a sávszélesség is egy erőforrás :) ha egyszerre torrentez és DLNA-n streamel, akkor a DLNA fog akadozni, hacsak nem állítbe minimális sebességkorlátot a torrentben...

    azért egy 3D-s filmnek nem kis adatátvitel kell, egy jobb minőségű 1080p-s FullHD3D-s filmhez AVC audió kódolással minimum kell 16-20Mbit/s sebesség számítógépen, ezt hálózaton streamelve bufferrelve kb 30-60Mbit sebességgel lehet :D kipróbáltam nyugi :D gigabites hálózaton 100as net mellett lehet stabilan streamelni...100as nettel 100as hálózaton kizárt egyszerre a DLNA és torrent...

    itt egy jó minőségű FullHD 3D-s film NFO-ja...

    ennek a filmek legalább 17Mbit kell helyi gépen...14.4GB a fájl mérete... transzkódolást azt helyben végzi...de nem nem bufferel fel annyi adatot egy mediaboz vagy 3d-s smart tv...nekem egy LG 42lb650v 3d smart led tv-m van...az 2másodpercet bufferel magának egy ilyen 3d-s filmből, sima fullhd-ből 5másodpercet...helyben direkt külső hdd-ről...akkor számold ki hogy a streamelve 17Mbites tömörítéssel+2 másodperc belső bufferrel folyamatos akadásmentes lejátszáshoz mekkora sávszélességet használ el belső hálózaton...plusz ezt lassítja egy torrent által használt merevlemezhasználat...de mint írta usb-hubon keresztül 3 vinyót használna, azaz a max 480mbites usb sebesség harmadolódik, de ez a 480mbit is csak elméleti, egy minőség külső usb is 20-27Mbájt/s sebességel tud dolgozni 1 usb-n...neki 3in1 azaz 8-10Mbájtra esne vissza, ami a 17Mbites kódolású filmnek streamelve édes kevés....

    Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

  • st3v3np3t3r

    veterán

    válasz kovbandi82 #26155 üzenetére

    ha gigabitesek a portok, és a kábelek is tudják, akkor a hálózati sávszélesség elég lesz...a 3 mega letöltésed a megabit vagy megabájt bár sok jelentőssége nincs mert igen alacsony...viszont a 3 hdd usb hubról az is csücskös lesz...mondjuk hiába a routeren a gigabites port ha a raspi1b csak 100as...mert a router és a board között max 100megabit a sebesség... itt a kérdés az hogy elméletben működhet ha 20megabitet számolunk 3d film streamre meg 3megabitet torrentre az 100ból csak 23, tehát marad 77megabited, csak ha a torrent meglódul streamelés közben akkor lesznek gondok...miért nem használod a routert dlna-ra inkább, és a raspi1b-t csak torrentre? eleve megkímélnéd az amúgy is gyenge board erőforrásait, a router meg bírná, de a kapcsolati sebességen nem javítana,max ha másik boradra cserélnéd amin van gigabites eth port ...mert akkor a teljes hálózati sávszélességet ki tudnád használni...vagy egy orange pi -re cserélni, ami lényegesen olcsóbb, igaz nem 64bites,de 1-2giga ramos, belsó 16gb emmc tárhelye van 1-2 modellnek,van aminek gigabites eth portja és wifije is van és van rá frissíthető armbian linux ami ubuntu 16.04.2 lts alapú, van rá közel 3300 app, 4*1.6GHz a cpu(linuxban max 4*1.3), 1-2GB GDDR3 ram... fele annyiba kerül mint a raspi3b, és amire neked kéne arra pont tökéletes egy ilyen... a raspi-k ilyen célra nem kimondottan jók :( én is azért vettem naripc-t mert jobban hasznosítható mint egy málnapc...közel ugyan annyit tud van hogy fele annyiba kerül...
    Raspi3b
    4*1,2Ghz,1GB SDRAM!,100ETH,Wifi(itthon 16ezer csak az alaplap)
    Opi+2e
    4*1.6GHz,2GB GDDR3!*gyorsabb mint a raspi3b ramja,gigabites eth,wifi,16gb emmc+microsd(alin szettben,házzal,microsdvel,tápkábellel,postával 20ezer)
    OpiPC
    4*1.6GHz,1GB GDDR3,de csak 100ETH,wifi nincs(alin szettben,házzal,tápkábellel,postával kb.8000)
    A NariPC-kre van frissíthető oprendszer, a málnákra nincs :( legalább is én még nem találtam anno

    [ Szerkesztve ]

    Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

  • st3v3np3t3r

    veterán

    válasz gazso75 #26158 üzenetére

    Amikor én vettem még ez nem volt kapható,nekem amire kell a +2e arra bőven jó, a 64bitet úgysem használom ki,meg úgy senki sem szerintem...egy script futtáshoz feledleges,kísérletezni,barkácsolni meg még úgy...telefonon sincs èrtelme,meg asztali gépen sem a 64bitnek mikor az appok 80%a csak 32biten fut, és a 32bites app 64biten nem lesz 2szer gyorsabb mint ahogy sokan gondolják :)

    alfa20: ezzel aztán kellő infóval elláttál...köszi :))

    vargalex: ha egy film pl.20megabites rátával van tömörítve,akkor annál többel kell bufferelni, kb.2szer gyorsabban...pont a buffer kiürítés miatt(feltöltés,tárolás,feldolgozás,...,lejátszás...ez kb. 1 másodperc lejátszása nem 1másodpercnyi munka...főleg nem egy tv-nek...kb.0,5másodperc ha tuti a tv...ha nem akkor 1-2 másodperc..., 3 másodperc az közel 60megabit, ha késik és nem tölt utána...ezt hívják hibafaktornak,amit én beleszámoltam,te nem...

    Az én smart tv-m külső hddről:
    Elindítástól a lejátszás megkezdéséig kb. 3-4másodperc telik el, usb2.0,1920x1080,24fps...ez helyben...van gigabites usb2.0ás routerem dlna funkcióval, azon ez a folyamat kb.duplája,vezetéken...

    [ Szerkesztve ]

    Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

  • st3v3np3t3r

    veterán

    válasz alfa20 #26172 üzenetére

    Amit a többiek linkeltek korábba még nem néztem meg...valami hasonlóra gondoltam én is, vettem raspi hűtőventit,az elején csendes, majd egy idő után megjön a hangja, nem vészes, de ha nem kell nem menjen feleslegesen...mondjuk én nem furkáltam szét az orange pi házát,rácsavarozam 1 csavarral a bordára :)

    Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

  • st3v3np3t3r

    veterán

    válasz alfa20 #26176 üzenetére

    Én majd ezt akarom kripróbálni,annyi különbséggel hogy a maxTMP = 40 cserélem maxTMP = 50re...
    #!/usr/bin/env python3
    import os
    from time import sleep
    import signal
    import sys
    import RPi.GPIO as GPIO
    pin = 18 # The pin ID, edit here to change it
    maxTMP = 40 # The maximum temperature in Celsius after which we trigger the fan
    def setup():
    GPIO.setmode(GPIO.BCM)
    GPIO.setup(pin, GPIO.OUT)
    GPIO.setwarnings(False)
    return()
    def getCPUtemperature():
    res = os.popen(‘vcgencmd measure_temp’).readline()
    temp =(res.replace(“temp=”,””).replace(“’C\n”,””))
    #print(“temp is {0}”.format(temp)) #Uncomment here for testing
    return temp
    def fanON():
    setPin(True)
    return()
    def fanOFF():
    setPin(False)
    return()
    def getTEMP():
    CPU_temp = float(getCPUtemperature())
    if CPU_temp>maxTMP:
    fanON()
    else:
    fanOFF()
    return()
    def setPin(mode): # A little redundant function but useful if you want to add logging
    GPIO.output(pin, mode)
    return()
    try:
    setup()
    while True:
    getTEMP()
    sleep(5) # Read the temperature every 5 sec, increase or decrease this limit if you want
    except KeyboardInterrupt: # trap a CTRL+C keyboard interrupt
    GPIO.cleanup() # resets all GPIO ports used by this program

    ezzel a vezérléssel:

    Forrás

    Flowtation asztali gép cserére inkább BananaPi vagy OrangePi amit én ajánlanék, van rá frissíthető linux disztró,az Armbian,közel 3300 appal, ha olcsón szeretnéd megúszni, akkor Aliexpress...nekem mondjuk van egy Orange Pi PC-m használatra kész állapotban ami eladó :DDD ha érdekel persze

    [ Szerkesztve ]

    Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

  • st3v3np3t3r

    veterán

    válasz Celtis #26180 üzenetére

    akkor még jó hogy nem építettem meg :DDD amúgy melyiket hova kell még beiktatni?

    Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

  • st3v3np3t3r

    veterán

    válasz alfa20 #26184 üzenetére

    ezzel a kapcsolással csak az a baj hogy 12V helyett 5V-os a ventim
    Armbian-t Ubuntu 16.04.2 LTS kiadású linuxot használok :) filmézésre meg ott az LG 3D Smart TV :D
    a mikroPC-t csak netezésre meg letöltésre használom :D arra untig elég :)

    valahol olvastam más python kódot is erre a feladatra, abban lehet állítani a lekérdezési időközt is hogy hány másodpercenként frissítse a cpu hőmérséklet adatokat... többet van üres járatban mint használva :) így sűrűn nem fog kapcsolgatni... a hardveres gyorsítás hiánya miatt youtube-zni nem nagyon tudok rajta...max 240es vagy 360as minőségben ahol nem akad, de a TV webos szoftvere tartalmaz alabból youtube klienst :D

    [ Szerkesztve ]

    Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

  • st3v3np3t3r

    veterán

    válasz wassermann #26189 üzenetére

    Gpio2,gpio4 +5v,gpio6 gnd :) nem kell lopni,mert van helyben is :D

    Alfa20, ne vitatkozz :) nem media boxnak használom, az a baj hogy ubuntuhoz nincs opengl 3d hardveres gyorsítást támogató driver, alap frekin,252mhz-n megy csak mali400mp2 gpu...csak alap 2d grafikus meghajtást kezel jelenleg, állítólag van rá valami módszer amivel telepíthető egy 3rd party opegl,opencl driver,de még nem volt időm megcsinálni

    [ Szerkesztve ]

    Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

  • st3v3np3t3r

    veterán

    válasz Kiratheonly #26205 üzenetére

    Inkább aliexpress mint ebay...

    Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

  • st3v3np3t3r

    veterán

    válasz Satellite #26208 üzenetére

    Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

  • st3v3np3t3r

    veterán

    válasz Crvsh3R #26211 üzenetére

    Ezekhez van ház is ugyan annyiért amennyiért a raspi3b adják...viszont az orange pi hardveresen jobb :)

    Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

  • st3v3np3t3r

    veterán

    válasz azbest #26213 üzenetére

    Csak hogy világosan láss a vak raspi sötétségben, az armbian rendszerre közel 3300 alkalmazást lehet telepíteni a hivatalos repoból :) raspire fele sincs :) ráadásul raspire nincs frissíthető naprakész rendszer,orange pi-re ubuntu 16.04.2 lts arm verziót viszont frissítik :) ha lett volna ilyen rendszer raspi3b-re olyat veszek, de mivel nem találtam 3hét keresgélés után így maradt az orange pi, arra 5 perc keresés elég volt :) akinek hobbira kell egy ilyen mikropc az nyissa ki s bukszát,mert rohadt drága a raspihez minden...az orange pi-t nem kimondottan fejlesztéshez tervezték hanem napi használatra, a raspi-k inkább IoT fejlesztésekhez, nem hiába rakható rá akár win10iot is, ellenben orange pi-re szerencsére nincs ilyen :D olvasgattam teszteket is, egy allwinner h3-al szerelt orange pi simán ott hagyta sebesség tesztben a raspi3b-t, tehát nem tudom miért is vagy kiadva ezen :DDD fogadd el tényként hogy egyes orange pi-k erősebbek a raspi3b-nél...ezt nem csak én állítom,hanem sok teszt is bizonyítja :) akár tetszik,akár nem... Mivel nekem asztali gépet váltott ki egy ilyen mikropc, fontos volt a frissíthető oprendszer és alkalmazás készlet...
    Crvsh3R mivel kimondott orange pi topik,így ez áll hozzá legközelebb,kizárásos alapon. Mellesleg korábban lehet gyér volt a támogatás,mára már nem az :)

    [ Szerkesztve ]

    Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

  • st3v3np3t3r

    veterán

    Javítanék: nincs kimondott orange pi topik

    Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

  • st3v3np3t3r

    veterán

    válasz stopperos #26218 üzenetére

    Stabil :) de van nightlyban 4.10.11 :) sőt készül az armbian 5.27 ami 4.10.11 kernelre épül...

    Azért látom sok embert megtévesztenek bizonyos dolgok...

    De arra nem gondol senki hogy a hardverhez szoftver is kéne hogy használni lehessen... Mivel szoftver nem fán terem és nincs univerzális meghajtó minden hardverhez így azt ki kell feljeszteni...

    De erre itt senkise gondol,hogy a raspi előbb volt,előrébb jár szoftveres fejlesztésben, az orange pi kicsivel jött később de lassan megelőzi a raspi-t...

    mikor megvettem az orange pi-t akkor az armbian 5.24nél járt, most 5.25 a stabil kiadás és készül az 5.27... Valóban hátránya,az orange pi-nek hogy hivatalos forgalmazó csak összehányt elavult disztrók letöltését teszi lehetővé, amiket nem frissítenek, de ennek kiküszöbölésére indult az armbian projekt amiknek nincs gyártói oprendszer támogatása viszont univerzális,egységes és frissíthető...az armbian orange pi-nél csak a gpu 100%os támogatása problémás, a mali400mp2 driverezése, de ígéretek szerint a 4.10.11es kernelben már lesz 3d opengl/opencl támogatás hardveres gyorsításhoz... De engem ez nem érint, mert nem játszok nem filmezek orange pi-n, filmet nézni a smart tv-n nézek, a 4k felbontás sem mozgat,felesleges, fullhd-n úgy se tudom kiélvezni, Csak a 4k miatt nem veszek olyan tv-t :) én a fullhd-val is ki vagyok békülve... :)

    Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

  • st3v3np3t3r

    veterán

    válasz cigam #26219 üzenetére

    Még nem is lendültem be :)

    anno mikor terveztem a váltást sokat olvastam utána, napi szintű használatra nem javasolták sehol asztali gép kiváltására...

    Az hogy a debian disztrót sűrűn frissítgetik az jót eleve nem jelent, ha ilyen sűrűn kap frissítést az azt jelenti hogy sok a hiba van benne amit korrigálnak...

    Elsőként amit kipróbáltam, ubuntu mate 14.04, ami nem mai disztro...

    Mellesleg a raspib3nak nincs gigabites lanja csak 10/100as...max 1gb sdram ramja van,nincs belső tárhelyes verzió...meg drága...
    Orange pi-ből van olyan ami gigabites lannal,2gb gddr3 rammal,16gb emmc belsővel szerelt 33%-al magasabb cpu órajellel használható cpu változata is van, ami nem sokkal drágább mint a raspi3b... Tehát akkor hardveresen miben is gyengébb egy orange pi?

    Azbest: azért számold bele azt is hogy itt nagyon senki nem segített senki...senki...érdemben...ez majdnem olyan volt nekem mint ha azt mondták volna egy analfabétának hogy olvassa el a bibliát és mondja el fejből betűről betűre...az armbian fórumál sokkal segítőkészek voltak a userek mint itt.. :) azért na...ha az ember segítséget kér segíteni kéne,nem lehurrogni ahogy most te engem :) én mint kezdő nagyon úgy nézel rám mint aki profi lenne,pedig nem... Valóban voltak gondjaim,de nem az elindításával :) ennyire ne ferdítsd a dolgot...ejnye bejnye... Csúnya fiú :DDD

    Amúgy nincs okom panaszra, nem bántam meg, merem ajánlani bárkinek,ne legyetek negatívak és ne alapozzatok egy múltbéli negatív élménynek...az okostelefonoktól is féltek anno az emberek, ma meg már meg se tudnak lenni nélküle...

    [ Szerkesztve ]

    Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

  • st3v3np3t3r

    veterán

    válasz azbest #26221 üzenetére

    Ebben viszont tévedtsz...nem az orange pi miatt indult...nézd meg már hány féle boardhoz jó,aminek nincs gyártói támogatása...

    Ugye milyen könnyű más tollával ékeskedni? Rasperry pi,rasbian, alapítvány...persze ha van pénz van minden...ezt ne felejtsd el...de valamikor a raspi is a 0ról indult...5év kellett a raspberrynek még idáig eljutott...az orange pi csak 2 éves :) tehát mondhatni még gyerek cipőben van, de...sokkal több változata ami, ami több dologra is használható...kinek mire kell...

    Amúgy hidd el,ha az orange pi készítőinek lenne annyi támogatása mint a raspberrynek van, simán lehagynák a piacon...de mivel még fiatal, így bármi lehet...

    Amúgy igen, olcsóbb megoldást kerestem, de nem anyagi vonzatban, hanem tudás/képesség/ár viszonylatban...a raspi3b drágábbnak mondható ebben a kategóriában :) bár ha azt nézem hogy a plus2e szettben,postával kínából közel egy 20as volt, de nem megérte az árát...az armbian meg teljesen jól teljesít,abszolút nem akad,nem fagy,nem melegszik túl,egyszóval stsbilan fut...

    Ez alatt az 1 hónap alatt is sokat tanultam, de sajnos nem innen...inkább lehurrogjátok az embert ha esetleg más véleményen van mint ti...mint ha politikáznátok ezen...fidesz-ellenzék mintájára...ha valaki nem málnás az csak rossz ember lehet alapon...

    Nem kell mindenkivel elhitetni szt hogy a málnapc-n kívül minden más fosz,szar,hulladék,semmire se való...ezt hasonlíthatjuk akár az ios-android harchoz is ha szebb...mindegyiknek van előnye,hátránya...kinek mi :) de attól hogy valaki ios párti az nem jelenti azt rossz ember,vagy aki pont android párti...

    Rosszul kezelitek ezt az egészet...már nem csak a raspberry létezik :)

    cigam látom keresztbe beszéltünk...

    [ Szerkesztve ]

    Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

  • st3v3np3t3r

    veterán

    válasz azbest #26225 üzenetére

    Mint már korábban írtam...letölteni,netezni használom...a régi muzeális gépem akartam lecserélni...

    A régi p4es gép kiváltására az orange pi tökéletesen megfelelt...youtube-ozni oksotv-n szoktam,meg filmet nézni is...másra nekem nem kell, ski mediaboxot akar építeni,annak ezt én sem ajánlanám :) de olcsóbb ha megveszi egyben 20ezerért a médiában vagy az edigitalnál mint hogy egy ilyen boardból áll neki összerakni, közel drágábbra jön ki majdnem...persze aki barkács szellemű,vagy ismerkedni akar ezzel a technológiával,meg van anyagi forrása rá,az hajrá :)

    amit cigamnak írtál az anno lehet érvényben volt...mára már nem annyira...anno mikor bejött az orange pi, lehet olyan volt ahogy mondjátok, én nem csak papírra alapozok, hanem személyes tapasztalatokra is, de megfogadom, be fogok szerezni ezy raspi3b-t...ha már ennyire próbáltok győzködni hogy a naripc szar...kíváncsi leszek a málnára :)

    [ Szerkesztve ]

    Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

  • st3v3np3t3r

    veterán

    válasz azbest #26227 üzenetére

    Már csak kíváncsiságból is veszek valamikor pi3b-t lapot :)

    nincsenek nagy igényeim...nem játszok már vagy 3éve pc-n...így ez kilőve,konvertálni nem konvertálok,ez is kilőve...

    Az a régi p4ht-s gép milliószor lassabb volt mint a naripc most, az 5-6 perc alatt indította a linux mintet, ez 30másodperc... A tv-n azért nem netezek mert az lg valamit elszúrt a mostani szoftveren és random bezárja a böngésző appot a tv-n memória takarításra hivatkozva...

    Alapból se pi pc, se pi+2e nem lassul be armbiannal,netezni,emailezni,letölteni nagyon ideális, mind2 aktív/passzív hűtéssel el van már látva... Most alaprendszer szinten 1300mhz-en futnak csak magok, kíváncsi lennék 1600ra beállítva mennyit javítana rajta...meg a cpu gov-on is lehet kéne állítani, alapból userspace-en fut...

    Akinek nagyon olcsó megoldás kell,és nem mediaboxra kell,annak bőven elég egy narancs vagy akár egy banán,bár arról nincs tapasztalatom...akinek komolyabb igényei vannak annak málna, pl. Aki AP-t akar építeni, annak inkább nari mint málna, olcsóbb és a célra megfelel...

    De kinek a pap kinek a pap felesége...

    Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

  • st3v3np3t3r

    veterán

    válasz vargalex #26232 üzenetére

    Persze,nem mind1 hogy adott céllal adnak ki valamit,vagy csak annak érdekében hogy lenyomják a konkurenciát...

    Most tesztelem a 2017.02.21-ei kodi-t a pi pc-n :) fullhd-s filmmel, stabilan 46fokon meg a proci :) 1gigából 230mega foglalt :) átlag 20-25% max proci használat :)

    Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

  • st3v3np3t3r

    veterán

    üdv, gpio portról való hűtés vezérlésre visszatérve:
    ez már 1 fokkal jobb? ez működhet? tacho nincs a ventin :)

    "Linkelt kép"

    [ Szerkesztve ]

    Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

Új hozzászólás Aktív témák