Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • azbest

    félisten

    válasz Forest48 #23615 üzenetére

    ez így szerintem nem stimmel

    " 239.123.13.100 58100-as porttal." ez gondolom multicast lenne, ami nem is biztos, hogy működik, ha nincsen közöttük egy multicast képes swicth bekapcsolt IGMP snooping paraméterrel. (közvetlen összekötést említettél korábban).
    Erre a kliens indulásakor feliratkozik és a swith csak akkor kezdi felé is küldeni a csomagokat.
    Nagyon nem mentem ebbe bele, sok éve egy kollégiumban próbálgattam és sikeresen ki is ütöttem pár szolgáltatást vele, amikor véletlen multicast helyett broadcastként ledosoltam a hálózatot.

    A raspi címére menőt lehet hivatkozni szerintem ip cím nélkül, avagy udp://@:58000.
    Hasonlót használtam már futólag egyik szoftverből a másik eszközön futó vlc-re átlövéshez például.

    Tehát az unicastnál nem kell az ip, mert direktben rá tolja a vevő. A multicastnál kell hivatkozi az ipt, de szerintem oda multicast képes közbülső hálózati eszköz is kell. Buta teszthez lehet broadcasttal próbálkozni a hálózat broadcast címével, ami gondolom így a 10.255.255.255, a netmasktól függően.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák