Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Thome

    addikt

    Sziasztok!

    Nagyon amatőr kérdés merült fel, sajnos elveszek a lehetőségek tárházában:

    A lényeg, hogy a régi notebookomban egy hdd caddy-ben volt a hdd-m, most váltottam egy mb air-re, ebbe ugye nem megy bele.

    Emiatt szeretnék egy itthoni, nas jellegű raspberry pi-t összerakni, de fogalmam sincs mit/miket vegyek.
    Ami kritérium:

    - Ethernet csatlakozás
    - A Macbookon Plex szerver fut, erről a hdd-ről érné el a tartalmat
    - A hddről minél nagyobb legyen az adatátvitel (csatlakozási felület?):
    Jelenleg egy USB3.0 hdd házban van kábellel van összekötve a laptoppal, a házban nincs külön betáp, tehát az rPi-n levé usb-nek le kell adnia megfelelő feszültséget, áramerősséget.
    Vagy pedig: ha van közvetlen sata csatoló és megoldható az áram a hdd-nek, az mégjobb lenne.
    - A hdd-t kapcsolja le ha nincs adatlekérés (éjszaka ne ciceregjen a hdd feleslegesen), de ha van, akkor kapcsoljon be automatán. (Ha ez nem megvalósítható, akkor kiköltöztetem a szobából)

    Későbbiekben előfordulhat hogy a plex szervert kiköltöztetem rá, ha ehhez már alapból valamilyen "speciális" rPi kell, akkor már most inkább azt a fajtát vásárolnám meg.

    Tutorialokat eltudom olvasni, azzal nincs gond, de hogy mit/miket vegyek amik az igényeimhez jók lesznek, azt nem tudom.

    Remélem alapos voltam és tudtok a tanácstalan fejemen segíteni! :R

Új hozzászólás Aktív témák