Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • stopperos

    senior tag

    válasz Dudee #13765 üzenetére

    Nekem másfél évig simán működött a pi 3 DS18B20 szenzorral és 2 m vezetékkel.
    A 1-wire vezetékezés elég sokat elbír vzoltan #6851: 50m+ és 8 szenzor, 4eres telefonkábel. Szerintem ez a legbiztonságosabb. Ebay-ről lehet rendelni 10-essével a szenzorokat, van ami szigetelt és van ami csak alap.

    Szerintem tervezd meg, hogy mit akarsz mérni. Nálam a szoba+radiátor átfolyó+külső hőmérséklet volt mérve. Ebből ez jött ki télen, hogy függetlenül attól milyen hideg van kint (panel program :) ) a szobában 20-21 fok volt. Ha fel volt csavarva a fűtés, ha nem. Először én is néztem, de a szezon végén jól jött a 68000 Ft visszatérítés.

    Most a fizika laborunkban van beüzemelve 5m kábel és 4 szenzorral. Néha van egy tüske.

    A logout oldalamon elég jól összeszedtem az irodalmat és a lehetőségeket. Két évnyi tapasztalat: A DHT11,22 és hasonlók még mindig szemetek. Rájuk nem éri meg alapozni.

    [ Szerkesztve ]

    "What is Linux? I only joined because of the the penguin..." - meanwhile in the linux community. http://9gag.com/gag/arpZGOy

Új hozzászólás Aktív témák