Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • HUfantom

    őstag

    válasz zolka95 #11115 üzenetére

    Szia!

    Tyű lássuk a kérdéseket sorrendben:

    Azt tervezem, hogy megválok a felhőszolgáltatásoktól és otthon egy saját szerveren tároljam az adataimat 2db háttértáron raid 1-el. Viszont kéne külön egy backup is, amikről nem sokat tudok, mert még sosem használtam így.
    Azt olvastam a legjobb ha fizikailag egy másik helyen tárolom a backup-ot, hogy ha pl leégne az épület akkor az adat ne vesszen el a backup-pal együtt. Átlag usernek ez túlzás lenne?

    Ezt a kérdést nem így fognám meg.
    A backup nem azért kell elsősorban, hogy leég a ház. Ha az éles adatokat bármi baj éri legyen valami amiből újra indulsz.
    Véletlenül törölheted. Kisgyerek nyomkodja a gépet. Kapsz egy vírust. Nem adtál elég zsebpénzt. Ellopják a laptopod. Leöntöd kávéval.

    De mégis ha fontos adat lenne rajta jobb a biztonság. Mivel nem tudom más helyen tárolni a backupot kéne egy alternatív megoldás erre, de mi?

    Mindenkinek mást jelent a fontos adat...
    Családi képek,
    Üzleti dokumentáció,
    Miniszteri zsaroló videó, amiből nyugdíjba mész
    Biztonsági felvételek

    A más helyen tárolás egy másik szintje a backupnak. Ha nem ég le a házad, akkor a polcon tárolt, merevlemez okés. Minden hét/hónap rádugod a gépre és csinálsz egy mentést.

    Itt a legfelső szint, hogy valahol van egy külön tároló, ahova mindig küldi a backup szoftver a napi szintű mentéseket.

    Garázsban ami fűtetlen?

    A garázs páratartalom miatt gázos. A levegő nedvességtartalmának megváltozása nem tesz jót a merevlemeznek. Ebben mindenképpen jobb az élettér.

    A nagy hideg nem árt a háttértárnak akkor sem ha nem üzemel és csak hosszabb időközönként kapcsolom be a backuphoz?

    Ha hideg van az nem baj a gépnek feltéve, hogy 5 fok fölött van mindig a hőmérséklet és egyenletes a páratartalom.

    Akkor is fűtött helységben, megvárva amég átveszi a szobahőmérsékletet.

    Most mindig ki be szaladgálni a lemezzel nem életszerű. Első alkalommal, ááá késő van vagy lusta vagyok majd megcsinálom holnap.... Onnantól vége

    A háttértárakat titkosítanám, amit még szintén nem használtam. Egy titkosított merevlemezre érkező új adat szintén titkosított lesz, amint ráíródik?

    Az titkosított lemezen teljes anyag titkosított. Ez úgy képzeld el, hogy egy algoritmus írás előtt összekeveri a biteket majd olvasás előtt visszaalakítja.

    Viszont onnan jól rakd el a feloldó kulcsot, mert ha az elvész akkor minden adattodnak búcsút inthetsz az adott lemezen.


    Összefoglalva az egészet, mindenféle kiépítés lehetséges, de végső soron mindig a pénz beszél.
    Google Drive 36000/2TB/ÉV
    Microsoft Onedrive 25000/1TB/ÉV, ott kapsz egy fullos office csomagot, meg mindennel is össze van integrálva.
    1-2 TB egy átlag usernek elég.

    “Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

  • jerry311

    nagyúr

    válasz zolka95 #11115 üzenetére

    Pedig a felhő a legolcsóbb.
    Egy otthoni NAS-ba hardver kell, esetlegesen licenszelt szoftver, és a saját időd.
    Kettőbe meg ugyanez duplán.
    Nekem pl. 2 van, 3 volt. Ami pénzt eddig HW-re költöttem, már abból kijönne legalább egy évtizednyi felhős tár, persze a felhő nem minden.
    1 NAS (vagy valami egyéb tár) otthon, 1 backup a felhőben.

Új hozzászólás Aktív témák