Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • inf3rno

    nagyúr

    válasz schleier #587 üzenetére

    Én olvasgatom a Garmin fórumokat, de ott szidták az FR220-at talán a GPS pontosság miatt, már nem emlékszem, mindenesetre általában nem tartják egy jó terméknek. Most a Garmin Fénix3, Garmin 920xt, Polar V800, Suunto Ambit3, amik a legjobbak. Nagyjából az a különbség ezek meg a többi között, hogy ha futsz egy úton, akkor ezek (esetleg néhány méter eltéréssel) azt jelzik, hogy tényleg az úton haladsz, szemben a többivel, amik szerint az út mellett lévő erdőben vagy épületekben. Nyilván ez meglátszik a távolságmérésnél is.

    A másik feature, amit általában rosszul tudnak az olcsóbbak, az az instant pace. Pl FR620-nál írta egy srác, hogy fél percet kocog előtte, és csak utána kapcsolja be, mert annyira bugyuta az instant pace, hogy kell neki fél perc, mire a tényleges értéket kezdi mutatni. Azt írták, hogy az FR610 egy footpod-al, amivel van értelme futni ebből a szempontból, ha nincs annyi pénzed, hogy a komolyabbakat megvedd.

    Az FR610-el viszont több gond is van: ugyanúgy szakad a szíja, mint a többi Garmin-nak, és nem biztos, hogy be tudsz szerezni csereszíjat, most, hogy már nem támogatott (egyébként ronda a csereszíj, de ez mellékes). A másik probléma, hogy az elektródái hajlamosak berozsdálni, és onnantól nem tölt. A harmadik, hogy valamikor alapból selejtesen jön ki a töltő része, és töltés helyett inkább merít (ezt a mai napig kb 5 év után sem javította a Garmin, viszonylag gyakori hiba). A negyedik, hogy idegesítő az érintőképernyő, legalábbis nekem biztosan az lenne. Azért sokaknak bejön ez a kompromisszum, és jól elvannak vele, szóval kis szerencsével és az elektródák sűrű takarításával talán nem totál bukó a termék.

    Én még körülnézek mobilok terén is, de úgy néz ki, hogy használtan fogom megvenni valamelyik drágább órát, mert nekem fontos a GPS megbízhatósága.

    Buliban hasznos! =]

Új hozzászólás Aktív témák