Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Karma

    félisten

    válasz BadaBing #435 üzenetére

    Tudom hogy nem te találtad ki, de attól még nem lesz igaz. Sajnos sok leírásban szerepel rosszul: tipikusan minél olcsóbb a cucc, annál nagyobb a valószínűsége hogy csak oda copy-paste-eltek egy régi szöveget a hősidőkből...

    A Li-ion és a Li-pol akkuk már nem úgy működnek, mint régen a nikkelesek. Mégis volt már, hogy amikor az E51-esemhez vettem pótakkut (szintén Li-ion), az eladó elkezdte magyarázni, hogy "töltsem 12 órán át, merítsem le teljesen, töltsem megint 12 órát" - ami a Ni-MH akkuk klasszikus formázási ciklusa :U

    A nagyobb gyártók (mint a jelenlegi példában a Sony, a Nintendo, vagy akár a laptopgyártók) mind előre bekalibrált, használatra kész akkukkal hozzák forgalomba a gépeket. (Tipikusan 50-70% közötti töltéssel, ami hosszú távú tárolásnál ideális a Li-ionnak.)

    Egy dolgod van vele: használod, és amikor olyan a helyzet, töltöd. Ennyi.

    Vannak kivételek, pl. az utángyártott laptopakkuknál előfordul, hogy az akku belső elektronikáját kalibrálni kell. Erre konkrétan és pontosan hívja fel a jó eladó a figyelmet. (A folyamat egyébként: 100%-ra töltöd, lemeríted 3%-ig, majd újra feltöltöd.)

    Ez nem azonos az előbb említett formázással semmiképpen. Itt nincs memóriaeffektus, sőt a 0%-os lemerítéssel leginkább kicsinálni lehet az akkut.

    Itt egy kiváló összefoglaló táblázat a különböző akkutípusokról, és hogy hogy kell velük bánni. Ez megbízható forrásnak számít.

    Sokat tököltem, mire rájöttem, hogy a "topping" az ioncserélt vízzel feltöltés, na az a mobil- és játékkonzol-akkuknál nem kell :)

    kgeek: Nekem is van 3DS-em (régebb óta), és azért az ottani játékkínálattal se vagyok kibékülve. Konkrétan a Super Mario 3D Land egy nagyon jól sikerült játék (kicsit érthetetlenül állok a legagyizásod előtt), de ott is még a nagy dömping előtt állunk...

    Mellesleg sajnálom, hogy a Sony inkább a DS-ek menüjének a lemásolása mellett döntött, és nem tartotta meg az XMB-t :( Egy kicsit sokkolt tegnap, amikor bekapcsoltam először a Vitát.

    [ Szerkesztve ]

    “All nothings are not equal.”

Új hozzászólás Aktív témák