Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz f27 #11046 üzenetére

    "DM kolega úgy érzi hogy a bonyolultab kétfelé tükrözös lézerfej ujabtachnikás mint az egylencsés egyfelétükrözös fej! ami ugye még az árában is sokkal drágább!"

    Nem, nem ezt mondom. Én azt mondom, hogy a szerkezetileg bonyolultabb KES-400A típusú fej (ugyebár ez a régebbi, ez a típusszámból is kitűnik) egylencsés és rosszabb minőségű. Azt viszont rosszul tudod, hogy ez az egylencsés fej egyfelé tükröz, ugyanis pontosan ez az egylencsés fej tükröz kétfelé. Itt is van róla a videó, amin a fickó magyarázza, hogy hogyan működik:

    KES-400A prizmarendszer

    Lényege az, hogy ugye egyetlen diódából egyetlen lencsén át jön a lézer (a DVD piros lézere és a Blu-Ray kék lézere is). Ezzel nincs is gond, viszont ugye a lézert, miután visszaverődött a lemezről be is kell fogni és erre már ez a lencse nem képes, ezért egy prizmarendszer segítségével kétfelé kell tükrözni: az egyik irányba a piros lézer fénye verődik vissza a DVD-ről, a másik irányba a kék lézeré a Blu-Ray lemezről attól függően, hogy milyen lemez van a meghajtóban.

    Namost azt mondják az okosok, hogy ez a konstrukció azért rossz, mert a rendkívül precíziós prizmarendszer egy idővel veszít pontosságából és nem képes továbbítani a lemeztől visszaérkező fényt, magyarul a lemezt nem olvassa be a PS3.

    Erre találták ki azt a megoldást, amit a KES-410ACA fejben alkalmaznak: két diódát építenek be, amelynél mindkettőhöz önálló lencse tartozik, így nem kell prizmákkal bohóckodni, ugyanis a fény egyből ugyanoda tud visszaverődni, ahonnan elindul. Szerintem azzal nehéz lenne vitatkozni, hogy a KES-410ACA az újabb, mivel ezt a típusszáma is mutatja. Nem hinném, hogy az lenne jellemző, hogy az idő haladtával visszafelé lépdelne a Sony az alkatrész típusszámozásában.

    Az, hogy az egylencsés, kétfelé tükrözős KES-400A drágább, mint az újabb kétlencsés KES-410ACA én több dologgal is tudnám magyarázni: egyrészt a KES-400A-t szerintem már nem gyártják, viszont ugye a korai gépek csak ezzel kompatibilisek, így arra nagy a kereslet és nehezebb beszerezni. Ezen felül indokolhatja a magasabb árat az is, hogy egy bonyolult prizmarendszert tartalmaz a KES-400A, gyártása valószínűleg nagyobb precizitást igényel.
    Ezzel szemben a KES-410ACA szerintem jelenleg is gyártásban van, működési elve pedig egyszerűbb.

    Ettől függetlenül lehet, hogy neked van igazad, viszont a neten szinte minden eddig olvasott/látott forrásban azt találtam, amit leírtam, ami ellentmondani látszik azzal, amit Te írsz.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • blazsey2

    senior tag

    válasz f27 #11046 üzenetére

    A slim vs fat vitához csak annyit fűznék hozzá hogy eddig közel 3 milló darabot adtak el belőle világszerte,ha tényleg olyan szar lenne már rég világszintű botrány volna belőle.Az hogy hozzád eljutott pár hibás darab az bármikor lehet illetve lehet user hiba miatt is(zárt helyre teszi ahol nem szellőzik).Az meg hogy kinában készül más alkatrészekből az nem nagy dolog szinte minden ott készül.Egyébként meg tök fölösleges a vita hiszen a fat már nincs gyártásban és csak idő kérdése hogy mikor halnak ki mint a dínók annak idején :D.Mindenkinek további jó játékot kívánok ;) És az első hozzászólásba ha bekerülhetne az id-m:BLAZSEY DR köszönöm.

    PSN ID:blazseydr

Új hozzászólás Aktív témák