Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • f27

    aktív tag

    válasz babli #11035 üzenetére

    Az a jobb verzió amelyiken 10cm-re van a táptól a LAN dugó???
    NEM pont ez a roszverzió!

    hangosodó venti
    ugyan az első évbe nem szabad belenyúlni,de félévente ki kellene takarítani a gépet!
    de ha lehet ne te szedd szétt! hanem olyan ember aki utánna leragassza a géped!
    vinyó
    a 160Gb verziókban a sony WD scorpio-t tett! 1db van most nekem ithon belőle!
    joy
    jelenleg 1db félhalott joyom van! kifosztotak rendesen :D

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz babli #11035 üzenetére

    Én múltkor utána néztem ennek a 40 GB-os verziónak (mivel nekem is az van, csak ugye én rögtön a vásárlás után otthon, magam upgradelem a vinyót 250 GB-osra). A neten levő infók alapján ugyebár 3 széria volt a 40 GB-os verzióból:

    - CECHGxx
    - CECHHxx
    - CECHJxx

    Ezek a betűjelölések a gép hátán található bárkódon olvashatóak. Ezen modellek folyamatosan váltották egymást, a CECHGxx jelölésűek 2007. októberében kerültek gyártásba, majd folyamatosan váltotta fel a H, majd a J sorozat egészen 2008. augusztusáig amikor is leváltotta őket a 80 GB-os CECHKxx, majd CECHLxx és ekkor a 40 GB-os modellek gyártását leállították. A jelölések nyomon követhetők a Wikipedia PS3 lapján is.

    Namost a neten több helyen is azt írják, hogy az első szériás 40 GB-os modellekben (tehát a CECHGxx jelölésűekben) még a gyengébb minőségű fej volt (KES-400A), ami állítólag sokkal előbb tönkremegy. Mivel nagyon sok panasz volt az első szériás 40 GB-os gépekre, ezért ezt a fejet a CECHHxx modellekben már lecserélték és innentől kezdve az összes ezután megjelenő PS3-ba az újabb (KES-410ACA típusú) fejet tették, tehát a CECHHxx jelölésű gépektől fölfelé (40 GB második széria, 80 GB és 160 GB - tehát 2008. tavasza után minden gépbe) az új, jobb minőségű olvasófej került. Erre vonatkozó infók például itt is olvashatók (rögtön az oldal tetején az 1. HSZ-ben), illetve van egy ennél is személetesebb táblázat, amiben modellszám szerint szerepelnek, hogy milyen fej van az egyes gépekben. Ez a táblázat itt található. Ez a táblázat a Slim-et még nem tartalmazza, szóval abban nem tudom, hogy milyen fej lehet, de a táblázatból az látható, hogy a CECHHxx (tehát a második szériás - kb. 2008. tavaszától kapható) 40 GB-os modellt követő összes gépben a KES-410ACA típusú, kétlencsés/kétdiódás fej van, ami a netes fórumok és tapasztalatok, valamint a Sony állítása szerint már jóval tartósabb, mint a KES-400A típusú.

    Nekem személy szerint CECHHxx jelölésű 40 GB-os gépem van, tehát elvileg az enyémben már ez a kétlencsés fej van, lekopogom (kop-kop-kop) nincs is bajom a géppel 1,5 év után sem. Múltkor értekeztem erről f27 kollégával, de ő a linkelt oldalak ellenére nem ért egyet a fentiekkel, szerinte nem állítható fel ilyen rendszer a típusok és a fejek között.

    Én hajlamos vagyok hallgatni a közölt adatokra, mert több forrásból is ezeket találtam, nem látom okát, hogy a Sony miért tenne közzé valótlan adatokat.

    Szóval én ennyit találtam, ezek a tények, aztán cáfolja, aki tudja. Azt hangsúlyozom, hogy én magam a saját gépemet még nem szedtem szét (mivel a vinyócseréhez kellett szétszedni), így magam nem tudtam meggyőződni arról, hogy melyik fej van benne, tehát kénytelen vagyok hinni a Sony-nak, de mondom, eddig bevált, tehát hajlok afelé, hogy az újabb fej lehet benne, mert a régiekben állítólag 1 éven belül megdöglöttek a fejek és az én gépem már 1,5 éves.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

Új hozzászólás Aktív témák