Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • asadasad22

    őstag

    válasz bwoay #7831 üzenetére

    a mondat második fele az előzőhöz kapcsolódóan, az elterjedtebb esetre vonatkozott, tehát amelyik gyártók full hd-t írnak rá, arra írtam, hogy ha teljesíti a másik követelményeit, akkor sem fogják azt ráírni, legfeljebb kiegészítik annyival, h 24 hz és ugyanúgy full hd-t fognak odaírni. ez természetesen fordítva is igaz, tehát amelyik gyártó hd ready 1080p kifejezést használ és nem full hd-t, az sem fog full hd jelzéssel élni. szóval a lényeg, h gyártótól függ, h melyik kifejezést használja, azt viszont tudni kell, hogy a két szabvány nem teljesen ugyanaz.
    az egészen biztos, hogy 24hz-et fogadni sem kell tudni a full hd-hez, az 1080p-hez pedig tudni kell. arról fogalmam sincs, hogy az egy az egyben megjelenítése is beletartozik-e a szabványba, de ez már finghámozás, ebbe nem akarok belemenni, csak egy példát mondtam, hogy a 2 szabványnak más követelményei is vannak, ami igaz is. különbenis, én csak annyit mondtam, hogy 24hz támogatás, most értsd úgy, ahogy akarod :)
    azt nem mondtam h "24hz natív megjelenítése", nem jártam utána, ettől függetlenül nem tartom kizártnak..

Új hozzászólás Aktív témák