Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • -Skylake-

    addikt

    válasz Pityesz4734 #12 üzenetére

    Ezen ne muljon....

    - mar ahogy inditasz, ("ázusz") az is olyan, mint az oviban, kb mint amikor valaki "Winfos"-ozik. Az nyilvan nagyobb nyomor, de azert mar az "ázusz" is feluton van.
    - beszelunk arrol az ASUS (ez a gyarto neve) rol, akiknek lassan mar minden laptopjuk OLED ami tobbe kerul mint egy csomag ropi ("végre rájöttek...")
    - direkt vegigneztem a ROG (neked lehet "áródzsi") oldalat es megneztem az osszes aio-t meg blockot, egyetlen egy olyan termek sincs ami OLED lenne. Egyetlen egy sem. Ergo a "vegre rajottek" egyaltalan nem is ertelmezheto ebben a kontextusban. A hozzaszolasod azt sugallja, hogy eddig OLED volt es "vegre rajottek" hogy az nem jo. De ez nem igy tortent ugye.
    - a "beegos OLED" az nagyjabol olyan urban legend, mint a "ha gyorstoltot hasznalaz tonkremegy az akku" / "ha 100wattos toltotvel toltod az iphonet akkor tortenik barmi is" / es tarsai. Ez tok igaz volt amugy amit mondasz. 10 evvel ezelott.
    - (ez mar csak a privat velemenyem) : sokkal egyszerubb / olcsobb LCD panelbol fenyeroset csinalni, mint OLED-bol. Ha megnezed akarcsak az OLED monitorokat, lathatod, hogy gyakorlatilag artol fuggetlenul inkabb kozeletik a 300-350 cd/m2 fenyerot mint mondjuk az 1000-ret. Nanost kettonel tovabb gondolkodva, en szemelyesen azt gondolom, hogy ez a kis kijelzo sokkal fenyerosebb mint az atlag OLED panelek. Vagyis inkabb ugy mondanam, hogy itt szempont a fenyerosseg, egyszeruen tudva azt hogy a kijelzo egy reszven zart dobozba kerul bele, amit majd egy uvegablakon keresztul nezel. Tehat ha mas oka nincs is (szerintem van, pl bekerulesi koltseg), az mar onmagaban jo ok az LCD mellett, hogy feltehetoen egysegaron magasabb fenyerot kapsz mint OLED eseten, az pedig itt fontos a kialakitasbol adodoan. Az kurvabiztos, hogy nem azert nem OLED mint amit te idehallucinaltal.

    Na igy jo ? btw az a szomoru, hogy az elozo kommentem amire reagaltal is hasznosabb volt mint a tied, ami azon tul, hogy majdnem sikerult benne leirni egy gyarto nevet (sajnos ez nem sikerult) , semmi mast nem tartalmaz csak egy alaptalan feltetelezest ("vegre rajott" - fent kifejtettem), illetve az alaptalan feltetelezesedbol levont hibas kovetkeztetest (az OLED beeg).
    Szoval tapsikolhatsz, hogy nem vartal tolem mast, ez a vilagon semmit nem befolyasol azzal kapcsolatban, hogy semmi ertelme semminek amit leirtal, aminek meg legalabb csak lehetne valami ertelme, az meg szimpla tevedes.

    Maskor ezt ugorjuk at, hogy ne kelljen feleslegesen ennyit irnom, meg helyetted gondolkodnom.

    [ Szerkesztve ]

    "Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

Új hozzászólás Aktív témák