Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • akz

    csendes tag

    Sziasztok!
    Egy ház oldalához hozzá-hozzáérő hűtőborda kettétörte a processzoromat, gyakorlatilag az összes lába levált egyben. i5 4690K. Mind benne maradt az alaplapi foglalatban, nagyrészük elhajlott. Egyáltalán nem működik a proc. Elkezdtem kiszedegetni a lábakat az alaplapból, nagyon nehéz volt, így most sajnos már az összes láb sincs meg, legalább az alaplapot szerettem volna megmenteni (Asrock Z97 Extreme 4).
    Bármit lehetne ezzel kezdeni, azon kívül, hogy kuka és veszek egy új processzort / alaplapot, ha nem jön ki?
    Köszi a válaszokat előre is!
    AKZ

  • helkis

    addikt

    válasz akz #271 üzenetére

    hkm... előbb kellett volna kérdezned szvsz..

    újabban ugyanis az alaplapon vannak a lábak, a procin pedig csak érintkezők vannak!!
    tehát azokat a lábakat nem kellett volna kivenni.. :B
    ki rakta össze ezt a gépet?

    hiányzik róla a proci lefogató mechanika! [link]
    az tudja megakadályozni azt ami történt, hogy egy hűtőlevételnál kijöjjön a proci, ill. biztosítja a megfelelő rögzítést is a proci számára..

    valszeg a procinak nincs baja, és a lapnak is csak annyi, hogy kitépted a lábait, az innentől csak foglalatcserével lehetne orvosolni, de lehet olcsóbb egy másik lapot venned..

    "Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

  • akz

    csendes tag

    válasz helkis #272 üzenetére

    Én raktam össze a gépet és egy Alpenföhn Matterhorn hűtőt raktam fel, ami leírása, az abban szereplő képek alapján arra a következtetésre jutottam, hogy a procilefogatót is le kell szedni, mint az AMD-nél. Ma reggel újra megnéztem a dolgokat és arra a következtetésre jutottam, hogy lehet,hogy rajta maradhatott volna a procilefogató mechanika... de így sem vagyok benne biztos.
    Itt a leírása....
    http://www.alpenföhn.de/images/Produkte/Installationsanleitungen/InstallationMatterhornPure.pdf

    A foglalat LGA-1150, amivel kompatibilis a hűtő, de külön ahhoz nincs leírás, ez is zavaró volt.

    Mindenesetre több száz láb elhajlott, sajna most már nincs is meg mindegyik....

    Lehetne foglalatot cserélni az alaplapon, de úgy, hogy lábakkal együtt kérem az újat?
    Tudom, hogy hülye kérdés, de nem feltétlenül szeretném kukázni a drága procim és alaplapom...
    Nagyon szépen köszönöm a választ, segítséget!

  • helkis

    addikt

    válasz akz #273 üzenetére

    van nekem is ilyen hűtőm, nem kell levenni a mechanikát.. igazából semelyikhez sem, ha nem írják külön..

    igen, BGA-zással fogalalkozó szakit kell keresned, aki cserél fogalaltot, természetesen egy új foglalatban benne vannak újra a lábak.. a probléma az, hogy lehet olcsóbb venni egy másik lapot, tehát közel van a gazdasági totálkárhoz a javítási költség..

    ha te raktad össze, akkor fel kellett volna tűnnie, hogy a procin nincs egy db láb sem.. :B

    +a procin van oldalt két bemarás, a foglalatban pedig 1-1 db öntvény, ami meghatározza a proci helyzetét a foglalatban (csak helyesen lehet berakni különben nem érintkezik), ezt figyelembe vetted berakásnál?

    ha igen, akkor szerintem még így sem tuti hogy a procid meghalt, bár semelyik nem szereti, ha nem érintkezik jól..
    még egy kérdés, gondolom adtál rá villanyt is meg minden, tudott jól működni? meddig?
    ill. ha mégis meghalt, akkor elküldheted gariba, ha nincs külsérelmi nyom rajta..

    ha valóban kettétört, arról tegyél fel képet okulásként, +ez esetben kuka a proci.. :(

    gyakorlatilag te a matterhornnal nyomtad a foglalatba a procit, ami egyébként nem lenne baj, mert ugyanannyira kell nyomnia, ha ott van a lefogató, ha nincs..

    [ Szerkesztve ]

    "Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

  • akz

    csendes tag

    válasz helkis #274 üzenetére

    Szia!
    Szóval nem emlékszem már rá, hogy a procin voltak-e a lábak, vagy a foglalatban, de úgy rémlett, a procin, sőt, még most is úgy emlékszem. Ezért is ijedtem meg, hogy aztán már nem volt rajta láb.
    A proci működött elég sokáig, sajnos a hűtőborda néha feszítette. Amivel addig nem is volt gond, amíg egyszer le nem szedtem a hűtőt. Persze, arra figyeltem,hogy jó orientációval tegyem vissza a processzort, próbáltam elindítani a gépet, mivel reménykedtem,hogy működhet (első körben nem láttam, hogy elhajlottak a lábak.). Az alaplapi diagnosztikai rendszer a memóriával kapcsolatban panaszkodott, miközben nem indult el. Próbáltam nem statikusan feltöltődve vacakolni a processzorral, alaplappal, áramtalanítottam, amikor próbálgattam visszaszerelni.
    BGA tokozásos szakit? Tudsz ajánlani valakit? Az alaplapot akciósan, 40 ezer forintnál valamivel olcsóbban vettem, ennyire drága lenne a foglalatcsere? Otthon megnézem, megpróbálom közelebbről lefotózni a deszkát, pontosan mi a helyzet.
    Köszi a segítséget!

Új hozzászólás Aktív témák