Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • totog

    tag

    válasz hamikike #748 üzenetére

    Én is rászántam magam a 4.1.1-es rendszerem ROOT-olására. Ráment egy fél nap, de most minden működik.
    Két problémám volt daninet leírását végigcsinálva:

    - simán tudtam telepíteni win7 alatt (64 bit) a driver-t a flash mode-hoz, de a rockchip batch tool nem látta a tabletet, akármelyik portba dugtam. próbáltam más driver-eket is, siker nélkül. végül egy másik gépen (szintén windows 7) valamiért működött, elsőre...

    - amikor feltettem az új 4.1-es ROM-ot, valamint recovery-ből a SU-t, utána elindult a prestigo varázsló, ami a wifis lépés után folyton elszállt. kilépni nem lehet belőle, törölni se tudtam az appot, és addig telepíteni se mást, hogy visszakerüljek recovery módba. úgyhogy újratelepítettem még egyszer a 4.1-es ROM-ot, és amikor elindult a recovery, egy full reset után mindjárt rátettem a SU mellett egyből a gapps-ot is. ekkor restart után már a gapps-os varázsló indult el, ami szépen végigment. közben beszólt a prestigio-s is, de azt meg letiltottam a beállítások/alkalmazások-ból

    Ha ez a két probléma nincs, kb. 1 óra alatt nulláról végigvihető a procedúra. Felment az alsa mixer is (most érezhetően hangosabb). A custom ROM-mal viszont inkább nem próbálkozom, és egyelőre a 30 MB-s OTA frissítést sem mertem telepíteni. Kéne hozzá előbb egy teljes backup, de ahhoz most nincs kedvem, egyelőre ez így elég lesz. :)

    Samsung A71, Zigbee powered Home Assistant, Xiaomi Roborock

Új hozzászólás Aktív témák