Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DM-Fan

    Topikgazda

    válasz Kachorra #38208 üzenetére

    Szerintem van fogalmam a témáról, hidd el! ;)

    Többletfogyasztásra hivatkozni nevetséges, a fényerő durván 50 évnyi felhasználás alatt csökkenne a felére (100.000 üzemóra), nappal is tökéletesen élvezhető a plazma képe, beégést pedig nemhogy percek alatt nem hozol össze, de csak tendenciózusan oda nem figyelő felhasználással fog sikerülni és egyébként ez utóbbi is masszívan túlragozott téma. Az, hogy páran kifognak hibás példányokat, nem a technológia hátulütője, hanem az adott gyártó felelőssége. Ergo ezen kezdeti problémák már erősen túlhaladottak, mégis megmaradtak sztereotípiaként. Ezzel szemben az LCD-vel kapcsolatos, kezdetektől meglévő problémák fölött az a sok vásárló mind gond nélkül szemet huny. Na, azok tényleg nem sztereotípiák, hanem valós hibák, amikre nem is igazán hivatkozhatsz, mert ezt tudja a technológia.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • liszi70

    nagyúr

    válasz Kachorra #38208 üzenetére

    Jóval kisebb mértékben léteznek a plazma-hibák, mint ami a városi legendákban szerepel. Ezt már rengetegszer tapasztaltam, hogy mi ugrik be a laikusok többségének a plazma hallatán. Annak már a töredéke sem igaz. Az LCD-nek sokkal több bosszantó hibája van, mint a plazmáknak, csak érdekes módon LCD esetén nem hibának, hanem "technológiai velejáró"-nak hívják azokat. Micsoda különbség! Az itt író user-ek jelentős része nem fogadja el, hogy tökéletes megjelenítési technológia nincs, a plazma sem az, csak jobb, mint a másik. Aki kiakad a sávosodáson, nem tudom mennyire akadna ki egy LED LCD bevilágításán vagy felhősödésén, vagy 300 soros mozgóképfelbontásán! Ráadásul egy drágább és kisebb készüléken.

    Ezzel persze nem azt akarom mondani, hogy ne foglalkozzunk a bosszantó hibákkal, csak tanuljuk meg súlyozni azokat. És ez rám is ugyanúgy vonatkozik!

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák