Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • liszi70

    nagyúr

    válasz DM-Fan #21685 üzenetére

    Mindössze arra gondolok, (például) hogy nem egy nem kettő régebbi fájlomat, a legbutább pc-szoftver is lejátssza, a médialejátszók nem. Erre azt a választ kaptam a Popcorn fórumán keresztül, hogy hát igen, ez egy "ősrégi" formátum, nehogy má elvárjam! Hát má hogy a búbánatba ne várjam el, amikor mindre az van öles betűkkel kiírva, hogy MÉDIA-lejátszó. Nem az, hogy H.264 lejátszó, meg Új-HD-fájl lejátszó! Én egyike vagyok azon keveseknek, akik nem csak a legújabb, éppen futó és frissen letorrentezett trendi fájlokat nézem, hanem szívesen időzöm a régi családi felvételeknél, meg HD-ban soha fel nem lelhető játék és dokumentum filmeknél, stb.

    De ez csak az egyik mérgesítő dolog. Hálózatról játszom le, de a belső vinyó akár órákon keresztül is pörög tök fölöslegesen és nem lehet lelőni. A ventillátora készenléti állapotban is folyamatosan pörög, akkor is, ha már deresre fagyott a HDD. A menü sebességéről ne is beszéljünk, ami persze jóval gyorsabb a popcornétól, de hol van ez egy HTPC-hez? Torrent kliens? Vicc. Netes tartalmak? Ugyan már! Fájlkezelés? Röhej. Zenelejátszás? Fényévekkel van a popbox felett, de nem tud egy koncert esetén 2 másodperc szünet nélkül track-et ugrani, szánalmas. Stb, stb. Egy HTPC-n meg olyan progit társítok egy adott fájlhoz, ami abban a legjobb. nem köti a kezem senki, és semmi.

    Ez az egész médialejátszó-piac egy nagy lenyúlás, (ugyanúgy, ahogy a tévépiac is). Jönnek majd az új formátumok, kódolások, és ugye nem gondolod, hogy majd mindegyik esetén küldenek rád egy jóindulatú frissítést! Egy nagy túrót! Vedd meg a következő szériát, ami majd azt is tudja. Ez nyilván valamilyen szinten megvan a pc-nél is, de azért jóval szélesebbek a lehetőségeid.

Új hozzászólás Aktív témák