Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • FefeeX

    veterán

    válasz dezz #11731 üzenetére

    Mi az a BFI? A google-t már próbáltam, meg a wikipediát is :)
    Amiről beszéltek, most egy oldalt visszaolvastam, de milyen bizsergésről beszéltek, mikor, hogyan, stb; csak mert nekem a lassan 5 éves plazmámmal sem volt semmi bajom, de szeretném tudni, mire figyeljek...

    ZEN1TH: a GT30 most kijönne 800€-ból, az ST50 meg itthon 350... Azért az combos 130ezer különbség, ami még szállítással meg minden fenével is egy százas... 5 év gari szvsz nem ér annyi pluszt, pláne, hogy a korábbi tévémnek sem volt soha baja...

    Gabor970: hát anno a régebbi Avensis-szel vittük haza a 37" Panát, a hátsó üléseket ki kellett venni, és úgy fért el éppen a hátsó ülés helyén, keresztbe, az ablakok lehúzásával (a doboz kilógott a két oldalt); mondjuk ha lenne egy kombim, valószínű nem lenne gond :)

    [ Szerkesztve ]

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz dezz #11731 üzenetére

    Az újabbaknál látható igen intenzív bizsergés.
    Plusz a néha látható 60 Hz-es villogás.

    Ezekhez viszonylag hamar hozzá lehet szokni, ha folyamatosan használod otthon.
    A vibrálást már rég nem látom normál körülmények közt (pedig még Samsnung PDP-ről is kellett idő átszokni Panasonic-ra, amik kicsit vibrálósabbak a trükkösebb sub-field order miatt).
    A ditherzajt pedig természetesen még mindig látom, ha olyan a képtartalom és figyelek rá, de bőven kárpótol érte az, amiben jobb a plazma, így már nem szúrja a tudatomat ha tudom, hogy ott van, és nem tűnik fel normál használat mellett.

    Szerintem adott képátló mellett (amit ugye leginkább a szoba elrendezése határol be) legalább 2x akkora lesz a végösszeg egy mindent egybevéve körülbelül azonos teljesítményért. És ha csak nem egy high-end PDP és szintén csúcs LCD közt döntesz a végén, akkor korlátozott összegből szerintem nagyon nehéz lesz jó vételt csinálni LCD-ből, hacsak PDP-nél nincs valami abszolút kizáró ok (olyan, amivel csak kéne, de nem tudsz megbarátkozni: mint például akiknek fáj a szeme/feje a plazmáktól fél óra után...)

    Egyik LCD-nek sincs olyan magas valós szimultán kontrasztaránya, mint az idei Panasonic plazmáknak. A zone dimminges PVA-k is csak közelítik, de a zónázgatás is épp úgy lehet zavaró, mint a finomabb plazma dither (és ugyan úgy el tud miatta csúszni a gamma, mint ahogy PDP-n sem atomstabil, de így nézve ez 1:1).

    Nem halottam még olyan beszámolót, hogy a BFI elért volna olyan színvonalat LCD-n, mint amit a PDP-k adnak, csak közelebb kerül.

    3D-ben is nyer ezek miatt a PDP. A legtöbb LCD passzív 3D, ami felezi a felbontást és a crosstalk is erősebb a PVA-k sebessége miatt. Az IPS-nek pedig a kontrasztja a túl szerény.

    És árak... Azért is jó most a PDP, mert relatíve olcsó, így fix limitált összegből (mondjuk 500k alatt) mindent összeadva itt jár jobban az ember.
    Jobb kontraszt, jobb mozgóképmegjelenítés, jobb homogenitás. És csak néhány gyengeséggel kell megbarátkozni, ami ha sikerül, akkor eltörpül amellett, ami felől LCD-nél kell szemet hunyni.

    Én ma már azt mondom, hogy az LCD-t (akár IPS, PVA vagy TN) nem is nagyon szabadott volna beengedni a TV-kbe, ahol használható a plazma technológiai is.
    Irodai és hasonló állóképekkel végzett munkára persze jobb az LCD, de mozgóképre csak erőlködve és drágábban. És kis méretben nem is nagyon lehet magas felbontású PDP-t gyártani, de TV méretekben nyugodtan...
    Szóval én azt mondtam volna, hogy TV-kbe PDP, monitorokba IPS vagy TN LCD és ennyi. (A PVA az pont TV-be kívánkozóbb, de TV-be ugye nem rakunk drága LCD panelt, inkább PDP-t. Olcsó irodai munkára olcsó TN, grafikusoknak IPS.)

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

Új hozzászólás Aktív témák