Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Woodslave

    nagyúr

    válasz FunPro #251333 üzenetére

    írni akartam én is a játékról és talán pont rá tudok kapcsolódni a mondanivalódra.

    A grafika meg ilyeneket hagyjuk azt elég megnézni, jelenlegi ps-es tudásom és élményeim alapján nem a grafika miatt kell next gen az biztos. De én pont a grafikával vagyok úgy, hogy egy idő után hozzá nem tesz, csak elvehetne a játékélményből ha xar. Az hogy slimen röccenés mentes tökéletes játékmenetet kapunk az is alap (mármint elvárás de nem mindegyik játéknál valósul meg) mondjuk nem open world (hálisten) de mint az elsőnél tökéletes a tér mérete, van pár ház amibe még ha open world lenne se biztos hogy bemennék, mert "messze" van.

    Az első részt végignéztem youtuben mert nem volt ps-em (gőzöm sincs miért gondolom mert alapból mindig játékos voltam ezért érdekeltek a játékok, de nem volt se gépem se konzolom akkor) aztán nyilván mint kötelező darabot végigjátszottam és még így is életem egyik legnagyobb játékélménye. Itt jön amit mondtál ha valakinek ez film akkor csak egy morcos faxkalap kísér végig egy lányt közben meg "történnek dolgok" játék semmi extra.

    Játékos tipus (meg aktuális kedv) válogatja hogy egy adott játék mechanikája mit hoz ki. Outlast 1. Rohadt para volt egyik pincés jelenetet napokig alig mertem felnőtt fejjel csinálni szekrényben bújkáltam, Dying light volt egy éjszaka amikor végig egy bokorban bújtam. Outlast 2... Meghalok ki nem xarja le, nem kell újra kezdeni majd sikerül. Így álltam neki teljesen más is volt a játékélmény, mint az egyben. Ha nem éled bele magad egy karakterbe akkor nyilván teljesen mást jelenthet egy adott játék. Ezért imádtam a souls játékokat. Hiába halsz meg 100x a halálnak jelentősége van mert újra kell csinálni mindent, nem az éppen halált okozó mob előtt éledsz újra.

    Személy szerint már most látom hogy a karakterek (meg a köztük lévő viszony) meg a sztori miatt már nem lesz az a véleményem mint az 1-ről mert mivel van gyerekem, teljesen máshogy éreztem magam Joel "bőrében" mint Elliében érthető okból. Simán abba tudom hagyni a játékot hogy majd folytatom másnap. Nem éreztem pl. késztetést hajnali egykor hogy reggelig játszak vele. (nyilván én is változtam ebből a szempontból a "korai" ps énemhez képest).

    Ettől függetlenül eddig a játék tökéletesen és nagyon játékosbarát módon megcsinált :R

    [ Szerkesztve ]

    "akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

Új hozzászólás Aktív témák