Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #36268800

    törölt tag

    Üdv!

    Most kezdtem el PHP-zni és az első akadályba máris bele ütköztem. (vagyis inkább hibába)

    Van egy rövid kódom, ami hibásan jelenik meg:

    <html>
    <head>
    <title> Bob autóalkatrészek - Rendelési eredmények</title>
    </head>
    <body>

    <h1>Bob autóalkatrészek</h1>
    <h2>Rendelési eredmények</h2>

    <?php
    echo "<p>Rendelés feldolgozva!</p>";
    ?>

    </body>
    </html>

    Ennek elvileg a két 'h' részen kívül ennyit kéne megmutatnia: Rendelés feldolgozva!

    Ehelyett én a következőt kapom:

    ..h részek.. (ezek jók)
    Rendelés feldolgozva!

    "; ?>

    Vajon mi az oka ennek?

  • #36268800

    törölt tag

    válasz #36268800 #13112 üzenetére

    Jó, el is szégyelltem magam. Nem a 'localhost/mappa' elérést használtam, csak simán futtattam a böngészőben, a forráskód elárulta magát...

  • #36268800

    törölt tag

    Üdv!

    Arra lennék kíváncsi, hogy van-e olyan PHP kód, ami segítséget nyújthat a LAYOUT elkészítésében?
    Szeretnék előre legyártani néhány LAYOUT mintát, hogy a következő elkészítendő weboldalak alkalmával már ne kelljen ezzel vesződni, vagy maximum nagyon keveset kelljen módosítani. Viszont ehhez szeretném a legjobb megoldást megtalálni.

    A W3 schools oldalán találtam HTML Layout-ot, ahol DIV tagekkel és CSS-el van elkészítve a LAYOUT. Arra lennék kíváncsi, hogy ez mennyire számít gagyinak?

  • #36268800

    törölt tag

    válasz Peter Kiss #13190 üzenetére

    Arra gondoltam, hogy például a PHP-ben van-e beépített függvény arra, hogy megnézze az aktuális felhasználó felbontását és aszerint változtassa meg az adott oldalfelépítést. Akár egy SWITCH elágazással meg lehetne adni, hogy ha pl.
    'a esetben' 800*600 a felbontás, akkor használja a stíluslap1.css-t;
    'b esetben' 1024*768 a felbontás, akkor használja a stíluslap2.css-t;
    és így tovább...

    Szeretnék egy használható sablont készíteni a későbbi munkáimhoz.

    Az lenne a lényeg, hogy szépen jelenjen meg a legtöbb felhasználó számítógépén.

    A layout-ra kétféle megoldást találtam itt a fórumon, mindenki a következők valamelyikét ajánlja:

    egy nagy táblázat, amely felosztása után újabb táblázatokat és esetleg div tageket használj
    div tagek és css, csakúgy mint a w3 schools oldalán.

    A táblázatos megoldásról azt olvastam, hogy 'nem erre találták ki', a div tageket meg egyesek nem szeretik.

    Van esetleg egyéb megoldás is, avagy ez a kettő a jelenlegi technológia csúcsa?
    Én inkább szeretném az esetlegesen bonyolultabb div-es megoldást, ha az a jobb, később meghálálja az magát szerintem.

    Kérdés még, hogy a SEO szempontjából melyik ideálisabb?

  • #36268800

    törölt tag

    válasz Sk8erPeter #13195 üzenetére

    Köszönöm a választ!

    Egyelőre igyekszem információkat gyűjteni és mások tapasztalataira, az okosabbak tanácsaira hagyatkozni.
    Ki szeretném próbálni a megoldásokat (a táblázatot el is dobom a layout listámból) és gyakorolni mindenképpen szeretnék. Ha lesz elég tapasztalatom, meg szeretném írni a saját layout motoromat természetesen.

  • #36268800

    törölt tag

    Hogyan lehet azt megcsinálni, hogy

    az index.html-ben elkészített űrlapon kitöltünk egy rádiógombos szavazást (melyik szín a kedvenced? lehetőségek: zöld, kék, piros);

    ezt a feldolgoz.php úgy értelmezze, hogy amennyiben az érték "a", akkor a háttérszín zöld, ha "b", akkor a háttérszín kék, ha "c", akkor pedig a háttérszín piros?

    Tehát:
    van két fájlom,
    egy index.html nevű, ami tartalmazza az űrlapot és az űrlap egyik részeként a szavazást és
    egy feldolgoz.php nevű, amely a "POST" metódus segítségével kinyeri az index.html-ből a változók értékét, s ha a szavazáson megadott három szín közül az egyik ki van választva, akkor a "feldolgoz.php" (visszaigazoló oldal) háttérszíne az adott színre megváltozik.

    Le tudná valaki a két oldal kódját külön írni? Vagy nem is muszáj megoldani, csak javítsátok ki a gondolatmenetemet!

    Én úgy gondolkoztam, hogy a háttérszín értékét (ami hexadecimális szám - #ffffff, vagy string - 'black') el kellene tárolni egy változóban és egy switch elágazással case 'a', case 'b' és case 'c' esetekben ezt az értéket meg kellene változtatni. Kérdés az, hogy hogyan lehetséges ez? Ha pedig nem jól gondolkoztam, akkor legyetek szívesek megsegíteni ügyesebb ötlettel! :)

  • #36268800

    törölt tag

    Üdv!

    (Először is elnézést szeretnék kérni, ha rossz topic-ba írok, ez esetben legyetek szívesek átirányítani a megfelelő helyre! Köszönöm!)

    Tanácsot szeretnék kérni a következő dologban:
    a húgomnak szeretnék egy portfóliós weboldalt (esetleg blogot), amely ingyen van, könnyen és gyorsan szerkeszthető, lehetőleg magyar vagy angol nyelven fellelhető és a következőket tartalmazhatja: galéria, hírek, többféle oldalfelépítés, testre-szabható design.

    A húgom amatőr fotós, így szeretnénk a képeit kicsit propagálni, valamint hosszútávon ez egy jó lehetőség lenne számára egyfajta felelős gondolkodás kialakításában, hiszen a weboldallal törődnie kellene rendszeresen (friss hírek, képek feltöltése, válasz az esetleges levelekre, az adott időnek megfelelő design kialakítása), valamint a kreativitásán is csiszolna.

    Nekem még igen kevés a tapasztalatom a weboldalak terén, épp ezért szeretnék egy könnyen kezelhető, megbízható, ingyenesen hozzáférhető motort. Köszönöm előre is a válaszokat!

Új hozzászólás Aktív témák