Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DeltaPower

    őstag

    válasz Speeedfire #13197 üzenetére

    Egy css-hez hasonló szintaxisú leíró nyelv, lényegében a css-t egészíti ki változókkal, hierarchiával stb. és szabvány css a kimenete.

    "Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz Speeedfire #13197 üzenetére

    DeltaPower leírta, miről szól.
    Ez nem osztott tárhelyes téma. Lokális környezetben viszont nagyon jól hasznát tudod venni, megírod a SASS-fájlt, legeneráltatod ebből a CSS-kimenetet (figyelteted a változásokat az adott könyvtárban, és fájlmentéskor automatikusan legenerálódik a CSS-fájl belőle, majd frissíthetsz is a böngésződben), majd a végeredményt feltöltheted (a generált CSS-fájlokat, persze érdemes a *.scss fájlokat is feltöltve is megtartani). Gyorsítja a munkádat a CSS-ben pöcsölés helyett. Mindenképp érdemes kipróbálni, újrafelhasználható kódokat tudsz vele írni, egymásba ágyazott tulajdonságaid lehetnek, használhatsz változókat a kódodban, akár matematikai kifejezéseket lehet kiértékeltetni vele a kódodban, feltételvizsgálatokat használhatsz, ciklusokat írhatsz vele, stb., szóval rengeteg olyan lehetőség nyílik meg így, amire egyébként CSS-ben nincs lehetőséged, kényelmessé teszi a melót, tényleg fasza. Ha szintaktikai hibát követtél el, akkor a mentéskor, a konzolon fog általában látszani a para (vagy ha van hozzá jó progid, pl. beépülő egy IDE-ben, még jobb). Kukkantsd meg ezt, itt van egy csomó kódrészlet, elsőre nem minden triviális, de ki kell próbálni, meg utána kell olvasni, és akkor nagyjából megvilágosodsz. Lehet használni a szintaktikáját amúgy a jsFiddle-ön is, ha a Languages-nél kiválasztod az SCSS-t, szóval akár ott is próbálkozhatsz, ha most localhoston nincs kedved. :)

    Sk8erPeter

Új hozzászólás Aktív témák