Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • cocka

    veterán

    válasz Belba #1102 üzenetére

    Lehet, hogy most ciki lesz amit írok, de nekem elég volt a regisztrációhoz az angol tudásom. :P

  • Stalker-2572

    addikt

    válasz Belba #1107 üzenetére

    Köszike a segítséget :R
    Csináltam accountot, fizettem, de a motoros oldal felől nem kaptam aktivációs e-mailt és a contact e-mail címük is hibás :F Kezdek izgulni :U

    All Black...

  • attyspocak

    aktív tag

    válasz Belba #1140 üzenetére

    Frappáns marketing szöveg. De félretéve a tréfát!

    Megjegyzem, hogy pl. az én bankom (nem az általad említett intézmények) nem kér magas tartalékbetétet a dombornyomott kártyához, csak rendszeresen átutalt jövedelmet, ami ugye feltételezhető, ha netezik és vásárol az ember.

    Egyébként tudod mi az előnye a Paypal-nak a direkt kártyás vásárlással szemben?

    Én tudom, de gondolom itt sokan tudják.

    Nem kerül a kártyád adata ki haramdik fél részére, csak egy helyen kellett megadnod azt, mégpedig a Paypal-nál. Ezért nem kell minden vásárláskor kockáztatnod, hogy különféle trükökkel megszerzik a kártyád adatait!

    Mert ugye ez a topic nem a bankkártyákról, hanem a Paypalról szól, azt hiszem! :)

    [ Szerkesztve ]

  • L.T.

    aktív tag

    válasz Belba #1140 üzenetére

    Dombornyomott kártya sem kell. Jó olyan kártya is aminek a hátoldalán az aláírás mező alatt van egy negyjegyü számkód. Ez már a legegyszerübb Visa electron kártyákon is van. Én nem vagyok (már) otp-s, de úgy tudom h a junior kártyán is van ilyen számkód.
    Asszem a bankreklámból ennyi elég volt

  • attyspocak

    aktív tag

    válasz Belba #1144 üzenetére

    A postázást a CIB kondícióira írtam!
    Lásd elötted lévő ((#1139) tusi74) hozzászóló ajánlatát!

    Ne szabják meg mit csinájl a pénzeddel? Jaj ugyan! Mert szerinted bármelyik bank különb a másiknál?

    Megjegyzem, hogy valami régi udvari mesterség nevét viselő férfiról híresült el az általad preferált intézmény annó! Amikor is mindent tettek a befektetők pénzével, csak nem éppen törvényesen.

    [ Szerkesztve ]

  • cocka

    veterán

    válasz Belba #1140 üzenetére

    "ha valakinek nincs módja (nincs elég pénze) dombornyomott bankkártyát szerezni, ezzel is lehet végső soron a neten vásárolni, korlátozottan..."

    Nem a megszerzésen van a hangsúly, hanem azon, hogy drágább fenntartani, mint egy netkártyát és ha nem járok külföldre akkor mi a fészkes frászkarikáért rendeljek dombornyomottat?
    Korlátozottan? Hát lehet, hogy a szerencsejáték site-okon nem fogadják el, de eddig még soha nem volt belőle problémám pedig vásároltam már nagyobb tételben is.

    "De a valódi dombornyomott kártyát máshol is használhatjuk vásárlásra a neten, nem csak a PayPal-fizetős oldalakon"

    Ez ugyanúgy igaz a netkártyára is.

    "sok banknál komoly pénzletét, számlanyitási-letét és/vagy fizetésátutalás is szükséges a dombornyomott bankkártya igényléséhez (legtöbb banknál min.50ezer Ft betétet írnak elő, OTP-nél többszázezret!)..."

    Na többek között ezért nincs szüksége a kis pénzűeknek ilyesmire. Aláírom, hogy az idejárók többsége zsebből kipenget 50 rugót, hát én pl. nem.

    "igényelhető a chip-es dombornyomott bankkártya"

    Amin ha nem lenne mellékesen mágnescsík is, kenhetnéd a hajadra, főleg itt Magyarországon. A netes vásárláshoz meg mi a fenének chip? :F

    "e még eddig soha nem volt szükségem a PayPal fizetési módra"

    Mert még soha nem vásároltál ebayről magánszemélyektől. Merthogy ugye ebayről is lehet vásárolni kártyával paypal nélkül, de ott az egész procedúrát a bolt honlapján bonyolítod, aminek mondjuk kb. annyi köze van az ebayhez, hogy a terméküket ott hirdették meg.

    "10 évig volt ilyen szerencsétlen-netkártyám (OTP webkártya),"

    Jaaa. Hát így érthető, hogy miért utáltad meg. :DD

    "ŐK ne legyenek kiszolgáltatva a kényszerszülött-netkártyának"

    Hogy szavaiddal éljek: Nem mellesleg egy külön alszámláról vonják a cuccot, tehát olyan nagyon meglopni sem tudnak. Nekem pl. egyéb se hiányzik, hogy arról a dombornyomottról szívják le a pénzt, amiről minden mást fizetek. Az meg enyhén szólva luxus, hogy a normál számla mellé nyitok még egy külön számlát, aminek ugye külön díja is van, míg netkártyánál nincs és csak azért legyen egy dombornyomott kártya külön számlával, hogy nehogy meglopjanak.

  • L.T.

    aktív tag

    válasz Belba #1171 üzenetére

    Kedves Belba!

    Nem sértettél meg egyáltalán csak asszem velem együtt másnak is kiverte a biztosítékot, hogy ha ilyet írsz egy PayPal topicban h" de még eddig soha nem volt szükségem a PayPal fizetési módra,,. Én még finom voltam, de cocka hsz-ében sikerült porig alázni, már elnézést :U . No comment...
    Ja és mégegyszer felhívnám a figyelmedet h nem kell dombornyomott kártya a PayPal-hoz tehát ne is sugald ezt. (és persze nem a netkártyáról beszélek hanem valódi kézbevehető kártyáról)

    Az otpről meg csak annyit h a 1151 és 1164 között csak őket szídják. De ugyanez igaz eBay tapasztalatok topicban

    [ Szerkesztve ]

  • L.T.

    aktív tag

    válasz Belba #1175 üzenetére

    Kedves Belba!

    NEKED biztosan szuperjó a netkártya is, TE pl. soha nem utazol, NEKED nincs szükséged dombornyomott bankkártyára sem, stb..

    Jelenleg egy Mastercard DOMBORNYOMOTT befektetési kártyával rendelkezem. Köszönöm megvagyok vele. ÉN utazok külföldre, és már 6 éve dombornyomott kártyával rendelkezem (ez előző visa classic volt)

    Engedd meg nekem (de ha nem tetszik, akkor is úgy lesz!), hogy beírjam a saját véleményemet egy nyílt topicba, ahová bárki beírhatja a saját véleményét.

    Igen ezt megteheted bármikor. Hiszen Harry Callahan felügyelő is megmondta már, hogy a vélemény olyan mint a segglyuk, mindenkinek van belőle egy. :DDD

    Te magadat alázod porig a beírásaiddal, ezt sem kell kommentálni.

    ezt így nem érzem, no comment...

    Ja, és felhívnám a figyelmedet egy apróságra : a PayPal tudnivalói is úgy kezdődnek, hogy kell hozzá 1 db dombornyomott bankkártya... ;]

    Akkor mégegyszer lassan írom, hogy megérsd: NEM KELL DOMBORNYOMOTT BANKKÁRTYA. Jó olyan kártya is aminek a hátoldalán az aláírás mező alatt van egy háromjegyü számkód. Ez már a legegyszerübb Visa electron kártyákon is van. Én nem vagyok (már) otp-s, de úgy tudom h a junior kártyán is van ilyen számkód. Erre most csak attyspocak és cocka válaszolta azt hogy így van! Tehát nem magam találtam ezt ki.

    ,,nyomoronc-netkártyaformát"
    na ezzel sikerült belerugni pár ezer emberbe aki ezt használja

    Ja és kiváncsi lennék mit válaszolsz cocka-nak amiben minden mondatodat cáfolta

    [ Szerkesztve ]

  • attyspocak

    aktív tag

    válasz Belba #1175 üzenetére

    Első : szipla kérdés:
    Ha nem kellett soha Paypalon fizetned, mi a fenét keresel ebben a topicban, ha nem reklám közzétételi céllal jöttél ide?
    Mert ugye azt hevesen tiltakozva tagadtad. ;)

    Második : egyszerú közlés:
    Nos nem akarlak kioktatni, de mielőtt te ezt teszed másokkal járj utánna a dolgoknak! Pár napja regisztráltam a Paypalon és ott a sima mastercard-om segítségével fizetek. Nem dombornyomott a kártya! Tehát - bár már mondtam - nem kelloda az a "nyomoronc" "Nézzétek nekem milyen van, ki ha én nem" dombornyomott bankkártya.

    Tehát lejárt az az időszak, amikor a dombornyomott bankkártyák uralják az elektronikus fizetés bizonyos szegmenseit.

    Abban is biztos lehetsz, hogy sok nem dombornyomott Magyarországon magyar bankok által kiadott kártya - többek közt az enyém is - alkalmas külföldön való fizetésre.

    Megjegyzem, hogy ha ismered a bankkártyák evolucióját, akkor azt is tudhatod hogy miért volt szükség régen a dombornyomásra. Ezen felület a mechanikus lehúzáskor egy számlára, vagy aha úgy tetszik csekkre práselte a bankkártya számát. Ez biza mára elavult módszer. Az más kérdés, hogy bizonyos - sok kártyánál keményebb kondíciókat megkívánó - kártyákon a mai napig meghagyták, de mechanikus lehúzást már nem nagyon látni, csak régi filmekben. :)

    [ Szerkesztve ]

  • Balinov

    félisten

    válasz Belba #1489 üzenetére

    Ezen én is gondolkodtam.Először azzal magyaráztam,hogy Mastercard dombornyomott vs. VisaElectron,de ugy látom,nemcsak bankon belüli kártyáknál van eltérés.Ma beregelek egy Erstéts VisaElectront is,kiváncsi vagyok,ott milesz.

    6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

  • cocka

    veterán

    válasz Belba #1488 üzenetére

    Mikor beregisztrálod a bankkártyádat, akkor a PayPal rendszere le fog vonni a számládról kb.400 Ft-ot.

    Ha első kanyarban personal accountot regisztrálsz, akkor ez a 400 Ft-os levonás egyáltalán nem automatikus. Oly annyira nem, hogy ha nem kattintasz rá, hogy View Limits, majd azt követően arra, hogy verify account to lift limits, akkor a büdös életben nem fogja levonni a 400 Ft-ot.

    Szerintem nem először írom már ide sem, hogy az Expanded use enrollment elvégzése nem a hozzáadott kártyával függ össze, hanem a paypal accounttal. Hiszen a tranzakciónkénti és évenkénti küldési limit, illetve a hónapra és évre vonatkozó pénzkivét limit (withdrawal) az accountra vonatkozik! Ha nem adsz hozzá kártyát úgy is lehet küldeni pénzt, hiszen ha neked küldenek pénzt, és azt továbbküldöd, akkor a paypal egyenlegből vonnak. Azonkívül a pénzkikérés kizárólag a paypal egyenlegeddel függ össze, hiszen pont az a lényeg, hogy kikéred a lét az egyenlegedről a megadott számládra. Ha a pénz már eleve a számládon van, amit vásárlásokkor használsz, akkor azt minek kikérni? :D

    Ezt a 400Ft-ot később jóváírja a rendszer, akkor is visszakapod, ha utána semmi mozgás nincs a PayPal számládon.

    Hát most már. De ez nem volt mindig így. Mikor én regisztráltam feltétel volt, hogy először vásárolj egyet és utána kaptad vissza.

    Ezt a "verified code"-ot kell majd beírnod a bankkártya regisztráció utolsó lépéseként.

    Ja ez a történet átkerült a Link and Confirm your credit card részbe, de tudjad, hogy ezt a procedúrát expanded use enrollmentnek nevezik és csak közvetve van köze a bankkártya regisztrációhoz.

    A PayPal emlegeti ezt a "verified code"-ot "Expanded Use Number"-ként is

    Ez nem véletlen, hiszen a verified státusz accountra vonatkozó információ. Nincs olyan, hogy verified credit card. :) Az Expanded use number kifejezésen meg nincs mit csodálkozni, a fent leírt limitek eltüntetése miatt van rá szükség, hogy ne csak korlátozott módon használhasd, hanem korlátlanul küldhess pénzt a kártyádról ill. a paypal egyenlegedből és kikérhess a számládra.

  • cocka

    veterán

    válasz Belba #1493 üzenetére

    A három bankkártyánkból kettőt KÉSŐBB (regisztráció után pár héttel) Premier accountra változtattam és láss csodát, ennél az akciónál a PayPal nem zároltatott 1 Büdös Vasat sem egyik bankszámlánkon sem!!! (tehát a limitek feloldására SEMMIT nem zárolnak)

    Halkan kérdem: Hol írtam én olyat, hogy a premier accountra való upgrade-eléskor pénzt zárolnak?

    A limitek feloldása tök független attól, hogy personal vagy premier vagy business accountod van. Egy dologtól függ, hogy a View Limits résznél rányomtál-e a Verify to lift limits linkre avagy sem.

    1 USD = 159,4 Ft a mai napon
    1 EUR = 251,89 Ft mai napon

    És a mai napon adtál hozzá kártyát? :D Nem? Akkor miről beszélünk. A 176 Ft valószínűleg a dollár egy korábbi devizaárfolyama volt.

    Akkor szerinted a 400 Ft most 1 USD vagy 1 EUR, vagy mégis micsoda?!
    (A 176 Ft-ot már meg sem kérdezem, vajon az micsoda.)

    Lassan írom, hogy megértsd... :DD

    A 400 Ft-ot az expanded use miatt és a limitek feloldása miatt vonják le HA AKAROD.

    Az 1 USD-t, 1 HUF-ot, 1 EUR-ot pedig a kártya hozzáadásakor a kártyához tartozó számládon zárolja a bank a napi középárfolyamon. Ezt nem vonják, csak zárolják, és kb. 2 hét múlva feloldják. Ez a "díj" hivatott arra, hogy ellenőrízzék a kártyád valódiságát.

    Pl.: Minden Premier számlára érkező pénzből 3,4%+90HUF-ot levon a PayPal tételenként!

    Nem mondod? :DDD Nem olvastam még elégszer a díjtételeket. :U Ez is csak akkor igaz, hogy ha Hungary-vel regisztrált paypalosnak küldesz. Külföldinek 3.9% + 90 + ha nem a megfelelő devizában küldöd még 2.5% konverziós díj.

    Ezzel szemben a Personal számlára érkező pénzből nincs levonás.

    Azért ez nem teljesen fedi a valóságot. Mint azt fentebb is említettem, ha valaki bankkártyáról fizet neked a paypal egyenlegedre, abból minimum 5.4% + 90 Ft jön le alkalmanként, de ilyet fogadni max. 5 alkalommal van lehetőséged évente, ezt elkerülendő érdemes upgrade-elni premierre. Azonkívül mint azt már korábban is említettem előre nem tudod megjósolni (ha csak nincsenek Földön túli képességeid), hogy a várt pénzösszeg kártyáról vagy paypal egyenlegről, esetleg számláról érkezik. Aki sokat ad el vagy szokott többször is pénzt fogadni, annak elengedhetetlen a premier account.

    (Jó tudni azt is, hogy ha mégis upgrade-el Premier-re, visszaút már nincs!)

    Ezt is rosszul tudod, mert évente lehet kérni a paypal supportját, hogy downgrade-eljék az accountot.

    Ennyi erővel inkább azoknak segíthetnél, akik valahol elakadtak és segítségre lenne szükségük!

    Állok rendelkezésükre. Csak ha már a segítő szerepében tetszelgünk a segítség legyen a lehető legpontosabb. :U

    [ Szerkesztve ]

  • cocka

    veterán

    válasz Belba #1499 üzenetére

    Akkor én is LASSAN mondom, mert még mindig nem érted : A 400 Ft-ot akkor zárolták a bankszámláinkon, amikor a bankkártyákat hozzáadtam a PayPal számlához! ÉRTED?!

    Tudod mit? Nem érdekel. Itt gyakorlatilag érdemi segítséget nem lehet adni, mert mindenki mást és mást tapasztalt. Úgyhogy én így láttam, így tapasztaltam, ezt gondolom igaznak, te meg amazt. Aki tanácstalan vagy képtelen megérteni, hogy miről szólnak az angol nyelvű utasítások az ne kezdjen paypal regisztrációba vagy kérjen meg mást a paypalon keresztüli vásárlásra, ha van rá lehetősége.

    A 400 Ft-ot éppenhogy akkor zárolják, amikor a bankkártyát beregisztrálom!!!

    Jó van, legyen neked karácsony. Amikor én regisztráltam külön volt 1 dolláros zárolás és 400 Ft-os levonás, amit persze előtte zároltak is. :) Volt ez kb. 2 éve, én arról nem tehetek, hogy évenként újragondolhatnékjuk van. :U

    Látod a ZÁROLÁSI SORSZÁM feliratot, vagy keretezzem be neked pirossal?

    Igen, bár elég kicsi. Majd 20-a után linkeld a számlakivonatodat, hogy levonták-e. De anélkül is elhiszem, hogy nem. :D

    EZÉRT lenne jó pontosan elmagyarázni a kezdőknek,

    Jó, akkor innentől kezdve én érdemi tanácsot nem fogok adni a kezdőknek. A fenti okok miatt. Nézd, én is voltam kezdő, nekem az ég világon senki nem magyarázta, hogy mit hogy kell. Egyszerűen követtem a leírtakat. Szerintem elég egyértelmű. :B

    Attól, hogy te sokszor láttad már a díjtételeket és kívülről fújod, még nem biztos, hogy a kezdők is tudnak róla.

    Mindenki előtt ott a lehetőség, hogy tájékozódjon és mint tudjuk az információ érték. ;)

    De néhány hozzászólással lejjebb pl. #1451 teljesen rossz segítséget adtál Esmein-nek.

    Jó akkor beszéljenek inkább helyettem a linkek: [link]
    [link]
    [link]

    #1470 "segítséged" is... Hm... Ezt azért nem nevezném annak!

    Erről csak annyit, hogy
    1. az esetleges sikertelen regisztrációval az érintett nem veszített semmit, legfeljebb azt, hogy másik kártyát kellett volna igényelnie
    2. Nem voltam benne biztos, hogy a Budapest Bank Visa Electronjait elfogadják-e a neten. A bankkartya.hu szerint igen, de nem akartam hülyeséget írni. A pudding próbája az evés. :P

    Következő csesztető beírásodra nem fogok válaszolni

    Ha te ennyit csesztetésnek veszel, akkor veled elég nehéz lehet dűlőre jutni bármiben is. :P

  • horvathd

    aktív tag

    válasz Belba #8855 üzenetére

    Igen, jelenleg csak az USA-ból lehet igényelni.

    "The Kid just rages for a while."

  • V/

    Topikgazda

    válasz Belba #25618 üzenetére

    Attól függ mit értesz pénz forgalom alatt. Egy keresés a topic-ban is segített volna.
    1. Vásárlás nincs korlátozva. Ha nem adsz hozzá bankkártyát akkor van éves limit pénz fogadásra és pénz küldésre, külön limit az egyenlegről való pénz kiküldésre a saját számládra lásd a képet.
    Ezenkívül érvényes a pénzmosás elleni törvény előírása a Paypal-re is, nekik is "nevesíteni" kell és lejelenteni az adóhatóságnak az előírt összegek elérését.

    2. Csak USA viszonylatban van Paypal kártya, magyar regisztrációhoz nincs.

Új hozzászólás Aktív témák