Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Oliverda

    félisten

    válasz Flashcash #4016 üzenetére

    "Fees for receiving payments from buyers outside Hungary"

    Ez csak eladásra vonatkozik. Tehát ha eladsz mondjuk az eBay-en valamit és PayPal-on fizetnek akkor ennyi a PayPal sápja. Ergo te ennyivel kevesebbet kapsz meg a végösszegből.

    Amúgy pont tegnap küldtem pár eurót (összesen 55) Szlovákiába. Az egyik részét a PayPal számlán lévő egyenlegről a másikat meg kártyáról fizettem. Előtte a befizetett forintos összeget manuálisan átkonvertáltam EUR-ra.

    PayPal számláról:

    kártyáról:

    Egyébként természetesen ebből is megvan a PayPal-nak a maga kis haszna. Mivel ha a fogadó fél nem az országában honos devizában kapja meg az összeget, akkor azt még a PayPal-on át kell konvertálja, hogy le tudja szedni róla. Ez ugye azért van mert csak az országodban honos pénzemben tudsz withdraw-ot indítani. Ergo előtte mindenképpen konvertálnod kell (vagy annak aki küld), de ugye mindkét oldalon egyeznek az árfolyamok amelyek annyira nem jók. Feljebb írtam is, hogy mennyi a különbség a napi OTP deviza és a PayPal-é között. Mondjuk nem muszáj leszedni róla de ha a címzett úgy dönt, hogy inkább elkölti az összeget (~vásárol) akkor meg annál fog lecsapódni a sáp akitől vásárol. Illetve még akár csinálhatsz a küldendő pénznemnek megfelelő devizaszámlát (és hozzá kártyát) amit még hozzá is adhatsz szépen a PayPal-hoz. Működni is fog csak akkor ott már megint lesz az a pár százalék amit majd levon a végén mivel a pénz forrása egy bankkártya. PayPal-ra pénz befizetni pedig ismételten csak a honos pénzemben lehet tehát ki van ez találva. :)

    Majd ha EUR lesz itthon is akkor viszont így elvileg majd lehet ingyen utalgatni az eurózónán belül.

    [ Szerkesztve ]

    "Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

Új hozzászólás Aktív témák