Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz epzon #500 üzenetére

    Ezzel egyébként rohadtul félrelőttél.

    A kalibrálás és profilozás lényege épp az, hogy korrigáld az egyes gyártók festékei, illetve festék keverési arányai közti eltéréseket.

    Csodát persze nem szabad várni tőle, és minél mélyebbről indulsz, annál alacsonyabban érkezel, de elméletben egyébként el lehet így érni ugyan azt az ereményt a legolcsóbb (de azért normálisan papírba szívódó, stb) tintával, mint a legdrágább gyárival.

    Másrészről pedig inkább úgy fogalmaznám át a példádat, hogy ha már van itthon egy diagnosztikai tesztpadom (mert autószerelő lennék), akkor rágurulok néha a kocsmázós trabanttal is poénból, mert ártani nem árthat, sőt, még valami jó is kisülhet belőle, de némi tapasztalatot mindenképp ad ez is (ha mást nem azt, hogy nem lehet vele elérni semmit).

    mindent nem lehet 1Ft-ért megkapni.

    Elsősorban fekete-fehér nyomtatásra vettem, nem ábrándozok én arról, hogy üveghangra színhelyes lesz. Csak ha már egyébként is itt van a műszer, akkor miért ne prbálnám ki mit tud elérni vele...? (Egyébként tapasztalatok alapján rontani nagyon nehéz vele, és egy minimális javulás is több, mint a semmi...)

    Egyébként 1db A4-es oldalnyi pacával beprofiloztam már így a gyári tintát, és akár hiszed, akár nem, de sokkal homogénebb lett a szürke gradiense (a gamma sokkal jobban hasonlít a 2.2-re kalibrált monitoréhoz, és a színhőmérséklet hullámzása is mérséklődött viccesről elfogadható szintre ; igaz még csak ezt az egy szürke gradienses tesztábrát néztem meg, még nem pazaroltam többre...).
    És egy jó profilhoz kéne azért ~3-5db A4 oldalnyi paca mérési adata. (Az "ingyen" tintával [de főleg azért mert sok lesz itthon nem csak a mellé csomagolt kis mennyiség] már nem átallok majd megereszteni 5 tesztlapot se, és végignézni több tesztet az eredményéről.)

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

Új hozzászólás Aktív témák