Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Rici

    tag

    válasz wnix #285 üzenetére

    A tanúsítványok valóban nagyon sokféle dologról szólhatnak, de én is inkább X-COM-mal értek egyet, pontosabban ugyanott akadok el: miért egy alhálózat van megadva Common Name-ként?

    Mindenesetre a szerver-hitelesítés a következőként működik: beírod a kliens programba a szerver nevét, a progi a névből, hogyha eleve nem egy IP cím volt, akkor megkeresi a szerver IP címét, felveszi a kapcsolatot a szerverrel. A szerver elküldi a saját tanúsítványát, amiben ugye szerepel egy Common Name, meg egy aláírás egy CA root-tól, meg még egy csomó egyéb is. A kliens proginak egyrészt meg kell bíznia a CA root-ban, mert ugye a CA root írta alá a dolgot, tehát csak akkor hisszük el, hogy valódi a tanúsítvány, hogyha tényleg a CA root írta alá. Másik dolog, hogy a tanúsítványban szereplő Common Name-nek meg kell egyeznie a kliens progiba beírt szervernévvel.

    Ha ezek teljesülnek, (meg még a tanúsítvány érvényességi ideje sem járt le), akkor a kliens progi elhiszi, hogy valóban azzal a szerverrel kommunikál, amivel akar, és elkezd kommunikálni.

    Ha a feltételek nem teljesülnek, akkor a kliens progi dönti el, hogy mit csinál, pl. megkérdezi a usert, hogy a hibás dolgok ellenére kommunikáljon-e, vagy esetleg meg sem kérdezi a usert, hanem úgy dönt, hogy nem is kommunikál, esetleg úgy dönt, hogy kommunikál.

    Ugye nálad az a gáz, hogy a Common Name az 10.0.0.0, ami elég érdekes egy dolog, mert elvileg a Common Name-nek egy DNS névnek kell lennie, de elvileg még IP-vel is működhet a dolog. Viszont 10.0.0.0 néven biztos, hogy nem tudod megszólítani a szervert, tehát a kliens programnak panaszkodnia kell, hogy a Common Name nem egyezik.

    Egyébként nézd már meg HTTPS-sel a szervert, és nézd meg, hogy ott milyen Common Name dolgot ír ki, és ezt hasonlítsd össze az Outlook által kiírt Common Name-mel.

Új hozzászólás Aktív témák