Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ryt

    csendes tag

    Hi!
    A következő problémára keresek megoldást:
    Nokia e50-es telefon szoftverét frissítettem:
    régi verzió: V 06.27.10
    új verzió: V 07.36.0.0
    Mielőtt frissítettem volna lementettem a telefon tartalmát a benne lévő memória kártyára (menü->eszközök->memória->opciók->Tel.mem. másolása). Létre is jött a kártyán egy backup mappa és azon belül egy backup.arc file. A frissítés rendben lezajlott, de a mentett adatokat egyszerűen nem tudom visszaállítani (menü->eszközök->memória->opciók-> Visszaáll. kártyáról). Annyit csinál, hogy ha rámegyek a visszaállításra, hogy egy pillanatra megjelenik egy üzenet mintha töltené vissza az adatokat, de utána eltűnik és a telefon újraindul üzenetet kapom.
    Valaki esetleg tudna segíteni?
    Még egy kérdés: A backup.arc file-t milyen programmal lehet megnyitni?

  • ryt

    csendes tag

    válasz Viktor0610 #215 üzenetére

    Köszi a segítséget! De az általad említett egyik tömörítő program se akar vele kezdeni semmit.
    Azért valamire haladtam ezzel kapcsoltban az elmúlt néhány napban. (Leírom hátha valakinek segít)
    Pl. Írtam a Nokiának, azt a választ kaptam, hogy már többen jelezték ezt a problémát, de jelenleg nem tudnak rá megoldást. Arra, hogy mivel lehetne kitömöríteni a file-t küldtek egy linket, de mivel egy Linuxos forrás volt ezért nem tudtam mit kezdeni vele.
    Találtam Windows alá egy prg-t (parse_backup), ami klasszul kitömörített mindent, kaptam 462 file-t. A fájlok között találtam egy párat amiben szerepel egy contacts.cdb bejegyzés ezek közül az egyik a névjegyzékem, amit egy „Noki” nevű programmal meg lehetett nyitni és el lehetett menteni… Az egésznek a szépséghibája, hogy kb. 30 bejegyzést talált ami nem fedi a valóságot, mert ennél sokkal több volt. Meg ugye mms, sms bejegyzések sincsenek sehol, sőt a telepített prg-ok se. Persze a névjegyzék lenne még mindig a legfontosabb.
    Találtam fórumot, ahol Symbian (Symbian 9.1 SDK emulator) emulátort tettek fel és oda olvasták be a contacts.cdb-t ezt is próbáltam, nálam ez se működött.
    Szóval jelenleg itt tartok a dologgal, még mindig várok ötleteket hátha…

    Üdv.

Új hozzászólás Aktív témák