Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Speedy2

    csendes tag

    Helló!

    Van egy kis problémám. Az internet egy SMC7004VBR routerrel van megosztva két gép között. Az egyik gépben egy Realtek 8139D PCI-os hálókártya van és időnként megjelenik egy ikon a tálca értesítéi területén, hogy nincs bedugva a hálózati kábel. Ez főleg akkor zavaró, amikor a két gép között fájlokat másolok, mert akkor félbeszakad a másolás. A routerrel nincs probléma, mert a másik gép tökéletesen megy vele. A kábel szintén jó. Eltávolítottam a driverét és felraktam a legfrissebbet, ami a hivatalos oldalon volt. Azzal meg egyáltalán nem ment. Ugyanúgy marad egy illesztőprogram nélküli Ethernet-vezérlő az eszközkezelőben. Kb. 10 különböző drivert kipróbáltam, míg végül az egyiket sikerült feltelepíteni az .inf fájl módosításával. Azért kellett módosítani, mert nem talált kompatibilis eszközt benne, pedig az is hivatalos volt. Ezzel már annyira működött, hogy létre tudtam hozni a helyi hálózatot, de az meg az ip cím lekérésekor halt meg. Próbáltam manuálisan beállítani az ip-t, a átjáró címét, stb., így azt írta, hogy csatlakozva, de még a router configoldalát se tudtam megnyit, mert időtúllépés lett a vége. Amikor megpróbáltam átállítani a sebességet, akkor meg lefagyott a gép, úgy, ahogy volt. Nos, ez az én gondom. Előre is thx a segítséget.

    Az élet szép!

Új hozzászólás Aktív témák