Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Hequila

    őstag

    Lenne egy kis problémám, aminek megoldása lehet, hogy nem ördöngős dolog, viszont a hálózatokhoz nem igazán értek...

    Szóval adott 2 gép, köztük vezetékes routerrel megosztva a net. Maga a net vezeték nélküli, de ennek szerintem nincs jelentősége.
    Szóval a routerben be van állítva, hogy a DHCP ossza ki az IP címeket, a két gépen pedig beállítva, hogy automatikusan kapják az IP-t.
    Az egyik gépnek ki is osztja rendesen a router az IP-t, azzal minden rendben van. A másig gépnek viszont nem akarja. Jól láthatóan az XP által generált IP-t kapja (IP: 168.254.x.x, Alháló: 255.255.0.0).
    Próbáltam a routerben dugdosni mindenhova (oda is, ahol a másik gép jó), de ez nem hozott eredményt.
    Ha fix IP-t állítok, a routert tudom pingelni, a másik gépet viszont nem (a jó gépen ki van kapcsolva a szoftveres tűzfal, bár lehet valamelyik vírusírtó bekavar, a gazdája jóóó sokat feltelepített), és internet sincs.

    Mi lehet a probléma, mit próbáljak még meg?

    ''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

Új hozzászólás Aktív témák