Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • BenJoe80

    senior tag

    Sziasztok!

    Eltudná nekem valaki magyarázni, hogy hogyan lehet egy második hálózati kapcsolatot létrehozni a Win7-ben?

    Korábban az XP-n volt egy <jobb klikk>, majd "Új hálózati kapcsolat hozzáadása" mire ez megjelent, ott beállítottam amit akartam, mentettem és amikor váltani kellett akkor csak aktiváltam.

    Ilyesmi nem létezik a Win7-ben?

    Amit tulajdonképpen akarok az egy hálózati kapcsolat (Internet) normál esetre, amikor a netre vagyok kötve és egy másikat (LAN) amikor LAN-ban játszanék ismerősökkel...

    A segítséget előre is köszönöm!

    Megisznak egy deci pálinkát. Miért? "Olyan savam vót, meg köllet innom egy deci pálinkát, aszittem megbolondulok." Aztán megisznak négy liter bort. Miért? "Há' semmi savam nem volt má'!"

  • BenJoe80

    senior tag

    Erre valaki?

    Megisznak egy deci pálinkát. Miért? "Olyan savam vót, meg köllet innom egy deci pálinkát, aszittem megbolondulok." Aztán megisznak négy liter bort. Miért? "Há' semmi savam nem volt má'!"

  • BenJoe80

    senior tag

    Sziasztok!

    Segítségre lenne szükségem. Egy társasházban lakom, ahol a többi lakóval együtt használunk egy T-Home, 25Mbit/sec-os, TV-kábelen érkező internet kapcsolatot.

    Erre a sávszélességre van összesen - ha mindenki egyszerre bekapcsolja az összes gépét - 19 PC ill. laptop. Ez a 19 gép egy belső otthoni hálózatban is össze vannak kötve. A hálózatban van egy router ill. egy WiFi router és 6db switch (plusz hálózati merevlemez: NAS).

    Probléma: újabban a net mindenkinek lassú. De nagyon! Párnak csak egy ideje, pár már régebb óta reklamál. Aztán van, amikor a belső hálózatunk is eltűnik. Jó esetben látom a NAS-t és azokat, akik éppen fenn vannak, viszont alkalomadtán ezek is eltűnnek. Aztán egy fél nap múlva megint megjelennek.

    Kérdés: mi lehet a probléma? Okozhatja-e a problémát vírus, féreg ami magán a hálón van? Vagy mi az ami még rombolhatja hálózatot, lassíthatja a netet? Aztán ez az eltérő lassúság múlhat-e esetleg hálózati kártyán (úgy értem régebbi, lassabb hálókártya kisebb módon teljesít?) Végül esetleg van-e olyan program amivel monitorozni lehetne, hogy kinél, milyen mértékben van felhasználva net?

    A válaszokat és segítségeket előre is köszönöm!

    [ Szerkesztve ]

    Megisznak egy deci pálinkát. Miért? "Olyan savam vót, meg köllet innom egy deci pálinkát, aszittem megbolondulok." Aztán megisznak négy liter bort. Miért? "Há' semmi savam nem volt má'!"

  • BenJoe80

    senior tag

    válasz atos19881101 #16840 üzenetére

    Az igazság az, hogy eddig nem volt ezzel probléma. Már 2 éve használjuk így a netet és eddig nem fordult elő ilyen probléma. Bár volt egy-két gép, ami rendszerint balhézott, de azokat általában nem is gondozták, meg nem is költöttek azokra a gépekre, régiek is voltak.

    Most viszont mindenkivel előfordul ilyesmi és egyre gyakrabban. Közben megmértem a sávszéllességet a Speed.net-el és az eredmények a következők:

    - Ping: 8ms
    - Letöltés: 26.09Mbps
    - Feltöltés: 5.38Mbps

    Tehát a sebesség most kiváló! De pl. tegnap este egy nyavalyás blogot nem tudtam betölteni (sajnos akkor nem mértem sávszéllességet). És még ha igazad is lenne - a hálózat eltűnését mivel magyarázod?

    Amúgy a router az egy TP-LINK TL-R860, a wifi-t meg a switcheket így fejből nem tudom, de ha nagyon kell meg tudom szerezni.

    [ Szerkesztve ]

    Megisznak egy deci pálinkát. Miért? "Olyan savam vót, meg köllet innom egy deci pálinkát, aszittem megbolondulok." Aztán megisznak négy liter bort. Miért? "Há' semmi savam nem volt má'!"

  • BenJoe80

    senior tag

    válasz atos19881101 #16842 üzenetére

    Hát most az lesz... de féreg meg vírus lehetséges hálózaton?

    Továbbá létezik-e olyan progi, amivel a monitorozni lehet a forgalmat?

    Megisznak egy deci pálinkát. Miért? "Olyan savam vót, meg köllet innom egy deci pálinkát, aszittem megbolondulok." Aztán megisznak négy liter bort. Miért? "Há' semmi savam nem volt má'!"

  • BenJoe80

    senior tag

    válasz f_sanyee #16844 üzenetére

    Hm... akkor a felügyelet felejtős...

    Különben ettől félek én is. Valaki tölt mint a gép... mások meg szívnak... viszont azt mondod, hogy ez ütné ki a router-t és talán ezért tűnne el a hálózat?

    És ezt, hogy tudom kiszűrni vagy megakadályozni?

    Megisznak egy deci pálinkát. Miért? "Olyan savam vót, meg köllet innom egy deci pálinkát, aszittem megbolondulok." Aztán megisznak négy liter bort. Miért? "Há' semmi savam nem volt má'!"

  • BenJoe80

    senior tag

    Sziasztok!

    Volt egy olyan problemam, hogy hogyan lehetne a wireless modem jelet eljutatni a szomszedba (tavolsag kb. 30m ill. ket fal). Na ugy nez ki, hogy ez a problema megoldodott (range extender), de van egy masik.

    A wirless modemhez routerhez (Belkin N+ F5D8635-4 v1) vettem egy wirless range extendert (TP-LINK TL-WA730RE) amivel sikerult is azt megoldani, hogy az extendere kapcsolt ADSL kabellel online mukodjon a ket asztali PC-m. így nez ki a felallas:

    INETRNET - BELKIN N+ modem - TL-WA730RE - ADSL kabel egy TL741ND router - ADSL kabellel ket PC

    Mukodik is minden szepen, de kozben akadt egy kis bibi. A modemre (Belkin N+) csatlakozna wirless egy laptop is, de nem tud. Ha az extender aktiv, akkor a laptop nem tud csatlakozni. Ha lekapcsolom, az extendert, akkor egybol tud kapcsolodni a laptop. Kiprobaltam, kabellel az extenderrol a laptop tud kapcsolodni a nethez folyamatosan, de wirless csak akkor, ha az extender le van kapcsolva. Eleg egy ujrainditas a laptopnak es mar nem is tud kapcsolodni.

    Milyen beallitassal lehet ezt a problemat kikuszobolni?

    Jelen esetben minden IP cim autamitkusan osztodik ki minden gepen.

    A segitseget elore is koszonom!

    Megisznak egy deci pálinkát. Miért? "Olyan savam vót, meg köllet innom egy deci pálinkát, aszittem megbolondulok." Aztán megisznak négy liter bort. Miért? "Há' semmi savam nem volt má'!"

  • BenJoe80

    senior tag

    válasz krealon #23808 üzenetére

    Bocsanat, Ethernet kabel.

    Nem tudom, hogy van-e. Ennyit tudok:

    - router modem IP cime: 192.168.2.1
    - a TL-WA730RE IP cime elmeletileg: 192.168.0.254 de nem tudok a bongeszon keresztul belepni

    Kozben kiprobaltam egy masik laptopot es minden tovabbi gond nelkul wireless csatlakozik. Ha be van kapcsolva az extender ha nincs.

    Meg kiprobaltam azt, hogy csatlakoztattam mind a ket laptopot; amelyik kapcsolodik wireless azt wirless a Belkin N+-ra (IP cim: 192.168.2.7) a masikat, amelyik vacakol, azt meg Ethernet kabellel osszekapcsoltam a range extenderrel (TL-WA730RE) es wired kapcsolattal csatlakozik a nethez (ekkor az IP cime: 192.168.2.5).

    Ha esetleg ravezetsz, akkor tudok meg tobb adattal szolgalni.

    Megisznak egy deci pálinkát. Miért? "Olyan savam vót, meg köllet innom egy deci pálinkát, aszittem megbolondulok." Aztán megisznak négy liter bort. Miért? "Há' semmi savam nem volt má'!"

  • BenJoe80

    senior tag

    válasz mezis #23809 üzenetére

    Wirless. InSSIDer-t most telepitem.

    Megisznak egy deci pálinkát. Miért? "Olyan savam vót, meg köllet innom egy deci pálinkát, aszittem megbolondulok." Aztán megisznak négy liter bort. Miért? "Há' semmi savam nem volt má'!"

  • BenJoe80

    senior tag

    válasz mezis #23812 üzenetére

    Rakpacsoltam meg egy routert, ami aztan leosztotta wired a ket PC-re.

    Az inSIDDer 2 is jo lesz? Mert a gepen jelenleg XP van es erre csak az megy fel.

    [ Szerkesztve ]

    Megisznak egy deci pálinkát. Miért? "Olyan savam vót, meg köllet innom egy deci pálinkát, aszittem megbolondulok." Aztán megisznak négy liter bort. Miért? "Há' semmi savam nem volt má'!"

  • BenJoe80

    senior tag

    válasz krealon #23814 üzenetére

    A masodik (ver. 2).

    Okay, az hogy tortenik? Mar csak azert, mert elmeletileg a webbongeszobe ha beirom az extender IP cimet (192.168.0.254) akkor csatlakoznom kellene hozza. De itt a bokkeno: nem csatlakozik! Marpedig ha nem tudok belepni, akkor nem tudom az altalad irt valtoztatasokat sem elvegezni.

    Vagy ehhez ki kell kapcsolnom az extendert?

    [ Szerkesztve ]

    Megisznak egy deci pálinkát. Miért? "Olyan savam vót, meg köllet innom egy deci pálinkát, aszittem megbolondulok." Aztán megisznak négy liter bort. Miért? "Há' semmi savam nem volt má'!"

  • BenJoe80

    senior tag

    Ooo... valami fura dolog tortent... ha hiszed ha nem, a gephez, modemhez, routerhez egy ujjal sem nyultam, de most fura modon mukodik minden:

    - modem router, erre wirless kapcsolodik a range extender, tovabba ket laptop ill. wired egy PC

    Most gyorsan atmegyek a szomszedba, elviszem magammal a range extendert, felallitom ott, wired racsatlakoztatom az ottani routert (TL-R402M) amirol szinten wired csatlakozik 2 asztali PC.

    Ha mukodik minden, akkor kb 2 napom es fel ejszakam ugy ment el, hogy nem tudom mi volt rossz, mitol javult meg, ami megjavult, de remelem mukodni fog, mert ha megint valami nem mukodik, akkor fogalmam nincs, hogy mi okozta azt!

    Mindjart jelentkezem...

    Megisznak egy deci pálinkát. Miért? "Olyan savam vót, meg köllet innom egy deci pálinkát, aszittem megbolondulok." Aztán megisznak négy liter bort. Miért? "Há' semmi savam nem volt má'!"

  • BenJoe80

    senior tag

    Haaat... ugyan az... Odaat a range extender, arra wired rakotve a TL-R402M router, amire szinten wired ket asztali PC es mindketto kapcsolodik a netre.

    Itt a Belkin N+ modem amire wired kapcsolodik ez a PC, wireless a range extender odaat, ill. a ket laptop kozul egy wireless kapcsolodik - egy nem!

    Es nem tudom, hogy miert. Egyszer ast irja ki, hogy azert nem tudja a kapcsolatot megjavitani, mert "nem tud halozati cimet adni a gepnek" maskor meg azt, hogy "nem tud uj IP cimet adni a gepnek".

    Valami otlet?

    Megisznak egy deci pálinkát. Miért? "Olyan savam vót, meg köllet innom egy deci pálinkát, aszittem megbolondulok." Aztán megisznak négy liter bort. Miért? "Há' semmi savam nem volt má'!"

  • BenJoe80

    senior tag

    válasz mezis #23818 üzenetére

    Meg is tennem. De nem tudom a range extender IP cimet atallitani, mert nem tudok belepni a range extender kezelofeluletebe.

    Harom uzenettel elobb leirtam, hogy hiaba irom be a bongeszobe az alap IP cimet (192.168.0.254), nem lep be. Csak keres es keres majd megjelenik egy uzenet, miszerint nem elerheto.

    Most akkor mit csinaljak?

    Megisznak egy deci pálinkát. Miért? "Olyan savam vót, meg köllet innom egy deci pálinkát, aszittem megbolondulok." Aztán megisznak négy liter bort. Miért? "Há' semmi savam nem volt má'!"

  • BenJoe80

    senior tag

    Pontosabban: Problema az oldal betoltesevel"

    Megisznak egy deci pálinkát. Miért? "Olyan savam vót, meg köllet innom egy deci pálinkát, aszittem megbolondulok." Aztán megisznak négy liter bort. Miért? "Há' semmi savam nem volt má'!"

  • BenJoe80

    senior tag

    válasz krealon #23822 üzenetére

    Beletelt vagy ket napba, de vegul csak sikerult belepnem a TL-WA730RE-be es beallitanom, amit irtatok. A problema azalapertelmezett IP cimek voltak:

    - Belkin N+ modem 192.168.2.1.
    - TL-WA730RE extender 192.168.0.254

    Amint atirtam a modem IP cimet ... .0.1-re, egybol betudtam lepni. De mig erre rajottem...!

    Most mukodik minden rendesen, bar lenne par tovabbi kerdesem:

    1. Mi a kulonbseg a statikus es a dinamikus IP cim kozott ill. melyik, hogy nez ki?

    2. Hogyan erdemes a IP cimeket beallitani egy halozatban?

    3. Erdemes-e a wirless halozatban rendszeresen jelenlevo gepek IP cimeit lefoglalni?

    4. Erdemes-e a "vendeg kapcsolodast" (Guest Access) engedelyezni, hasznalni?

    5. A modem DHCP Client listajaban talaltam egy gepet/eskozt, ami wireless csatlakozik, de nem ismerem es tudtommal nem kapcsolodik senkihez. Hogyan tudom kiszurni, letiltani, esetleg az IP cimet atallitani?

    6. Erdemes-e IP cimet kiosztani wirless eszkozoknek vagy hagyjam, hogy az automatikusan osztodjon?

    7. Jelenleg ugy allitottam be a dolgokat, hogy a wired kapcsolattal mukodo gepek kaptak egy altalam beallitott IP cimet, mig a wirless eszkozok IP cimei automatikusan osztodnak. Ez igy okay, vagy esetleg elobb utobb gubanchoz vezethet?

    Megisznak egy deci pálinkát. Miért? "Olyan savam vót, meg köllet innom egy deci pálinkát, aszittem megbolondulok." Aztán megisznak négy liter bort. Miért? "Há' semmi savam nem volt má'!"

  • BenJoe80

    senior tag

    válasz krealon #23853 üzenetére

    Koszonom a valaszt. Ezekszerint jol csinaltam a beallitasokat, de valamilyen ok miatt megsem mukodik a rendszer ahogy kene. Megneztem - nincsen IP cim utkozes (hacsak a korabbi beallitasokat meg nem jegyzi valahol vagy a szamitogep, vagy a router/modem) es megsem akar csatlakozni a laptop.

    Megisznak egy deci pálinkát. Miért? "Olyan savam vót, meg köllet innom egy deci pálinkát, aszittem megbolondulok." Aztán megisznak négy liter bort. Miért? "Há' semmi savam nem volt má'!"

  • BenJoe80

    senior tag

    válasz krealon #23863 üzenetére

    Koszonom szepen a valszokat. Vegulis sikerult mukodesre birnom a halozatot, de eleg gyenge es instabil. Igaz, maga a savszelesseg is nagyon gyenge. Elkepzelheto, hogy esetleg emiatt vannak gubancok?

    A jelenlegi savszelesseg, atlagosan DL: 2.3Mbps es UL: 0.52Mbps (Speedtest.net-el merve), ami bizony harmatgyenge es gyakran fordul olyasmi elo, hogy a wirless kapcsolodo laptop(ok) bekapcsolaskor, ujrainditas utan, nem talaljak a halozatot, vagy javitani kell a kapcsolatot.

    De teljesen rendszertelen az egesz. Tegnap d.u. pl. szepen kapcsolodott, jelerrosseg kivalo volt, este mar javitani kellett a kapcsolatot, mar reggel, bar van kapcsolat, a jelerosseg alacsony es nagyon alacsony kozott ingadozik. Es ez csak alaptopokra ervenyes, amik wireless kapcsolodnak. A harom masik PC (egy a kabellel kozvetlenul a modemre, masik ketto PC pedig range extenderrel es egy routerrel a modem utan, szinten kabellel) mukodik hiba nelkul. Szoval ezert kerdezem, hogy esetleg nem a gyenge savszelesseg, lehet-e a gond? Marmint, hogy a kabeles kapcsolat elobb van kiszolgalva mint a wireless... Bar alapjaba veve a range extender is wireless kapcsolat es a rakotott ket PC mukodik stabilan.

    Tovabba lennenek meg kerdeseim:

    - A modemet ugy allitottam be, hogy a kapcsolodo gepek/eszkozok statikus IP cimet kapnak (a kabeles amugy is, de a jelenlevo wireless kapcsolatok is), viszont a DHCP-t nem kapcsoltam le, hogy mas eszkozok is tudjanak kapcsolodni, ideiglenesen. Ugyanakkor nekem azt tanacsoltak, hogy ha statikus IP cimet osztok ki, akkor a DHCP-t kapcsoljam le, mert arra a dinamikus IP cimekjez van szukseg. Ha lekapcsolom a DHCP-t fognak attol meg tudni, mas eszkozok automatikusan kapcsolodni a rendszerhez vagy nekem kell nekik egy statikus IP cimet kiosztani? Ill. zavarforras lehet az, ha a DHCP be van kapcsolva statikus IP cim hasznalatakor?

    - Nincs valami beallitasi lehetoseg/megoldas, amivel szabalyozni tudnam, hogy melyik gep mennnyi hasznalhatna az adott savszelessegbol? Ugyan is az az erzesem (ahogy feljebb irtam), hogy az egyik gep "elszivja a netet" a masik gep elol.

    - Jelenleg ugy van beallitva a halozat, hogy a range extender (192.168.1.2) egy halozaton van a modemmel (192.168.1.1), amire wireless kapcsolodik, viszont a range extenderre kapcsolodo router (192.168.2.1) es azon keresztul ket PC (192.168.2.2 es 192.168.2.3) egy alhalozaton van. Esetleg ez nem okozhat stabilitasi problemat vagy olyasmit, hogy azok elveznek "elsobbseget"?

    Tudom, hogy hulye kerdesek, de nagyon kezdo vagyok a temaban, probalom mukodesre birni a halozatot es vannak kerdesek, amik nem tisztak; szomora minden lehetseges. Eppen ezert kerdezek... remelem nem problema.

    Megisznak egy deci pálinkát. Miért? "Olyan savam vót, meg köllet innom egy deci pálinkát, aszittem megbolondulok." Aztán megisznak négy liter bort. Miért? "Há' semmi savam nem volt má'!"

  • BenJoe80

    senior tag

    Sziasztok!

    Korábban már kérdezősködtem a témában kapcsolatban, de nem igazán oldódott meg a probléma. Pontosabban amivel akkor küszködtem megoldódott, de most más probléma lépett fel. Szóval most másképp állok neki...

    Amit el szeretnék érni: van három épület (lásd a képen) és szeretnék mind a három épületben internet kapcsolatot.

    Jelenleg ez a felállás: a modem (Belkin N+ F5D8635-4 v1) a sárga helységben van. Erre csatlakozik egy range extender a zöld helységben (TP-Link TL-WA730RE), amiről UTP kábellel két asztali PC csatlakozik (közöttük egy TP-Link TL-R402M router switch módban, azaz mind a 3 UTP kábel LAN portba csatlakoztatva).

    A sárga helységben, a modemre még csatlakozik UTP kábellel egy wireless router (TP-Link TL-WR741ND, szintén switch módban, azaz a UTP kábel LAN portba csatlakoztatva), amire wirless csatlakozik egy laptop a piros helységben. Lehet, hogy hülyeség, de azóta, hogy range extender csatlakozik a modemre, wireless más laptop nem tud vagy csak nagyon bizonytalanul és gyengén tud csatlakozni a modemre. Ezért raktam be UTP kábellel a TL-WR741ND-t és azóta wireless erre csatlakozik a laptop a piros helységben.

    Viszont lenne egy másik laptop is a kék helységben, ami ugyan látja a Belkint is és a TL-WR741ND routert is, csak éppen internetkapcsolat nincs.

    Szóval:

    - hogyan tudom azt megoldani, hogy mindenhol legyen stabil wireless kapcsolat?
    - meglehet ezt oldani a jelenlegi modemekkel, routerekkel?
    - ha nem, mire lenne szükségem és mennyibe kerül?

    A segítséget előre is köszönöm!

    Megisznak egy deci pálinkát. Miért? "Olyan savam vót, meg köllet innom egy deci pálinkát, aszittem megbolondulok." Aztán megisznak négy liter bort. Miért? "Há' semmi savam nem volt má'!"

  • BenJoe80

    senior tag

    válasz Magnat #24363 üzenetére

    Erre.

    Hát, ha másképp nem megy, akkor kénytelen leszek. Ma megrendeltem egy másik range extendert (TP-Link TL-WA801ND), amit UTP kábellel rákötök a Belkin modemre AP módba. Talán így lesz net lefedettség a másik irányba is.

    Megisznak egy deci pálinkát. Miért? "Olyan savam vót, meg köllet innom egy deci pálinkát, aszittem megbolondulok." Aztán megisznak négy liter bort. Miért? "Há' semmi savam nem volt má'!"

Új hozzászólás Aktív témák