Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • enamessias

    aktív tag

    válasz boodis #2114 üzenetére

    1. Két router felesleges!
    2. Ahogy te nevezetd a ''kombó router'', azt wifi-s routernek hívják. Olyan router ami csak wifis (tehát vezeték nélküli) olyan nincs, legalábbis én még nem láttam. Minden wifi-s routerban van egy 4 portos swich, ugyanugy mint a nem wifi-s routerben, ami neked is van. (remélem érthető)
    3.Tehát a teendő:
    - add el a meglévőt és vegyél egy wifiset! Arra tudsz vezetékkel és anélkül is csatlakozni.
    4. Hogy lassabb lesz-e a net? Azt tudni kell, hogy a vezetékes sokkal stabilabb. De ha jó térerőséget sikerül elérni a két eszköz között, akkor a rádiós is tökéletes lesz a netezéshez.

    Szerintem nyugodtan vedd meg a wifi-s routert (54Mbit) és ha esetleg genge lenne a jel, akkor még mindig lehet rajta javítani egy jobb minőségű antennával, ami pár ezer forintból megoldható. Vagy ha van rá keret és biztosra akarsz menni, akkor lehet kapni drágábban nagyobb sebességű routert (108Mbit és társai), amik gyorsabbak is és ''messzebb'' is képesek működni. Viszont ehez megfelelő gyors wifi hálókártya is szükséges.

    A számítógépem nem öreg, csak klaszikus.

  • shev7

    veterán

    válasz boodis #2114 üzenetére

    viszont ha a laptopot foleg fenn hasznalnad, es gyenge a jel, akkor meg mindig csinalhatod azt, hogy a jelenlegi rotuert megtartod, a fenti kabelre radugod a wifi-s routert (lan porton keresztul, hogy ne legyen dupla NAT) az asztalit hasznalhatod tovabbra is ugy mint eddig, a laptopot pedig vezetek nelkul csatlakoztatod a halozathoz.

    ''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

Új hozzászólás Aktív témák