Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • VIC20

    őstag

    válasz cellpeti #6660 üzenetére

    Ha nem értenek hozzá, akkor gondolom, nem nyúlkálhattak bele a routerbe sem (bár azért én óvatos lennék ezzel). Ha tényleg így van, akkor szerintem elsősorban az UPnP lehet a "bűnös", mert ha az be van kapcsolva, akkor a torrentkliens automatikus portot tud nyitni magának.

    A Virtulas Server/Prt triggering való arra (némileg leegyszerűsítve), hogy kézzel beállíthasd egy gép valamelyik portját, amely aztán kívülről elérhetővé válik. Ez hasznos, ha valamilyen szervert működtetsz egy belső hálózati gépen - vagy jelen esetben p2p szolgáltatást futtattok. Az én routerem, ha be van rajta kapcsolva az UPnP, akkor magától beállítja ezeket, tehát érdemes ide benézni az UPnP kikapcsolása után is, mert maradhatnak itt beállított portok. Ha nem futtatsz otthon pl. web- vagy FTP szervert, akkor mindent kitörölhetsz innen.

    A DMZ pontban be lehet állítani egyetlen IP-címet, mégpedig a belső hálózat egy IP címét (vagyis egyetlen gépet), amelyhez aztán teljesen szabadon hozzá lehet férni kívülről. Így a legegyszerűbb elérni, hogy az ember nyitott portokhoz jusson (csak nem biztos, hogy megéri, mert így aztán minden nyitott). Tehát ha esetleg van itt valami, akkor töröld ki/tiltsd le a lehetőséget.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák