Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dkess

    őstag

    válasz Lasersailing #56449 üzenetére

    Szia,

    Apróság, de a DHCP biztos nem dolgozik 0-99-ig. A 0 foglalt - az egyes meg maga a gateway lesz. Nem érdekes - értem a lényeget ...

    Egy érdekes kérdésem lenne. A NAS kezelőfelülete akkor bejön a 5000/5001 -es porton (avagy amire átállítottad) - és csak azon? Amennyiben simán a külső IP -det (92.249... - avagy éppen ami) írod be port nélkül vagy 443 -as porttal akkor meg semmi?

    Kipróbáltam a yougetsignal.com -ot - nálam működik rendben. Érdekes jelenség akkor ez szerintem. Szerintem akkor lassan jöhet egy képernyőkép a port-forward beállításról.

    @vadger, #56450

    No kezdjük a másik oldalról. VLAN - OK. Kellene akkor 4 menedzselhető switch, amiből 3 db L2 PoE képes meg egy db Layer3. Ezen felül kellene 3 db VLAN -t kezelő, multi-VAP képes AP. Meg persze opcionális módon az AP -khoz (meg a switch -ekhez) passzoló kontroller ami lehet pl. hardveres vagy éppen NAS -ra/háziszerverre telepített Docker -ben a szoftver. Mondhatom? Előre szólok - nem 70K HUF lesz ...

    Mondjuk ez (a legolcsóbb 47K HUF -ossal vigyázz, mert a bolt elírta - az kettes pakk, a többi a jó): [link] ? A beállításban segítünk, ha gondolod.

    Elméleti szinten megoldható, hogy saját eszközöd legyen router, ha később valamiért mégis ezt szeretnéd. Kétféleképpen is:

    - a mesh főegységhez két UTP kábel menjen (azaz még egyet behúzol) és ahogy korábbi hsz -ben írtam (WAN oda - LAN vissza) ezt átkonfiguráljuk router/AiMesh Router módba,
    - a pincébe veszel a T eszköz és a switch közé egy plussz routert ...

    Ugyanakkor ez nem kell, ha nem igény.

Új hozzászólás Aktív témák