Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bacus

    őstag

    válasz viktor82 #20514 üzenetére

    Ki mondott ilyet? Azt érsz el, amit beállitasz.

    Sajnos a MS marketingesei elég hibásan úgy gondolták, hogy a HOME verziókban (xp, vista és gondolom a win7nél is) a könyvtárak biztonsági fülét csak biztonsági üzemmódban kell elérni. Egy könyvtár létrehozáskor a gyökérben alapértelmezetten a létrehozó spec jogokat kap, többek között írási jogot is, mig a többi felhasználó is megkapja az olvasási jogot. Az egyéb könyvtárak öröklik (örökölhetik) a szülő tulajdonságait, ezért nem jó ötlet, ha a c:\users v. a c:\windows, stb könyvtárakban lévő mappákat szeretnéd megosztani..

    (bajban vagyok a nevekkel, mert ha lehet én angol nyelven használom a windowst. Ezt szoktam meg..)

    Bármelyik meghajtód bármelyik könyvtárát megoszthatod, először a "security" fülön a mappa tulajdonságainál hozzáférési jogot kell adni a megfelelő felhasználónak vagy felhasználó csoportjának, majd ugyanezt megosztod, lehetőleg az "advanced sharing" opciót használva.

    Ez a "simple file sharing" amit MS az xp óta erőltet, csak arra jó, hogy jól elkonfigurálja az ember véletlenül.. :(

    Kössünk egyezséget, megegyezős egyezséget... https://www.paypal.me/engiman/30

Új hozzászólás Aktív témák