Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • And

    veterán

    válasz atesss #12190 üzenetére

    A WRT54GL routerből (BCM5352-es processzor) kiindulva: maga a frissíthető firmware image (ez a 'kernel') csak programkód, vagyis a konfigurációs beállításokat nem tartalmazza. A flash tartalma három, egymástól jól elkülöníthető részre van osztva, és ezek szokásosan fix kezdőcímre vannak mappelve: 1.) a bootloader (Broadcom-ok esetén 'CFE', ez jó esetben sosem módosul), 2.) a firmware lényegi része, az említett kernel, és 3.) a konfigurációs beállításokat tároló 'nemfelejtő ram', az nvram. A letölthető firmware-image szokásosan csak a kernelt tartalmazza (jelentősebb verzióváltás esetén az nvram tartalmát egyébként is szokás ilyenkor defaultra állítania a szoftvernek, bár ez gyári fw-eknél nem annyira megszokott), ráadásul ezek nem minden esetben jtag-hez vannak kitalálva, mivel a júzer sem jtag-gel frissít, hanem webfelületen.
    A Broadcom-processzoros routerekhez használt, (HairyDairyMaid-alapú) jtag debrick utility-k által kezelt kábel full passzív, LPT-re csatlakozó rövid kábel, csak a párhuzamos csatlakozó kell az egyik végére, és a routernek / modemnek megfelelő kiosztású tüskehüvely a másikra. Ehhez persze ismernünk kell az eszköz jtag-portjának kiosztását, ami pl. Broadcom-chipsetes Linksys routereknél elég egyforma:[link]. Amúgy lehet, hogy a te modem+router kombódnál nem pont ilyen, ha egyáltalán ki van alakítva a furatsor a nyákon. A tjtag-utility meg ingyenesen hozzáférhető: [link]. Az is járható, ha az nvram helyett a teljes 4MB-os 'full flash'-tartalmat égeted be a modemedbe, de ez részletkérdés, mivel ezekhez a műveletekhez mindenképp hozzá kell férni egy ismert v. default jelszóval rendelkező ST585 v6-os példányhoz, a jtag-util pedig támogatja mindhárom flash-tartomány (vagy a teljes flash-chip) írását és olvasását. A teljes flashtartalom beírása mellesleg ezekkel a jtag-segédprogramokkal rendkívül sokáig tartó, többórás folyamat, ezért szokás a relatíve kisméretű bootloader (+esetleg az nvram) feltöltése után LAN-on, tftp segítségével felküldeni a kernelt.
    "De ezen infók lekérdezéséhez is kell a user / pass, nem ?"
    Nem, a diagnosztikai üzeneteket csak simán kiküldi a portra a készülék, egy terminálprogrammal azok minden további nélkül olvashatók. Mod.: természetesen a fizikai szintű 3,3V (router/modem) <-> RS232C (PC) átalakításról gondoskodni kell a soros port használatánál, erre megfelel valamilyen dedikált szintillesztő IC, például a MAX3232.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák