Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bpx

    őstag

    válasz adalbert1 #865 üzenetére

    Abból tanultam a legtöbbet, hogy az itthoni gépemen virtuális gépekben feltelepítettem és kipróbáltam egy csomó mindent, ezt a mai napig így csinálom.
    Erre az is kiváló ösztönző erő volt, hogy 24/7 telefonos supportot is nyújtunk az ügyfeleknek, és 5 éve, amikor kezdtem, előtte azt sem tudtam mi az az Oracle adatbázis, de 2-3 hónap után már megkaptam a telefont úgy, hogy hajnali 2-kor is hívhatnak azzal, hogy összeborult a cluster, én meg féltem, hogy hozzá sem tudok szólni.
    Ezen kívül a fórumokon mások kérdéseire válaszolok, pl. régebben a hivatalos Oracle fórumon, most már inkább stackexchange-en. Ezeken a helyeken sok olyan problémával találkozni, amelyeket még akkor is meg lehet válaszolni, ha nem tudja az ember rögtön a választ, de ha rákeresek a neten vagy kipróbálom a saját játszós környezetben, akkor már igen, és közben is tanultam valamit. Sokszor volt olyan, hogy munka közben jött valami probléma vagy kérdés, amivel már korábban így találkoztam.
    Blogokból is lehet még tanulni, van a világon több ezer Oracle témájú blog, ezek többsége szerintem teljesen felesleges, mert csak a dokumentációt vagy egymást ismétlik, de van néhány jó, amit érdemes követni meg olvasni.
    Végül vannak mindenféle könyvek, ezekből is van néhány, ami tényleg jó, a többi az inkább alap szintű.
    Ezeket napközben munkahelyről sokszor szoktam csinálni, mert ott rengetegszer nincs elég kihívás meg feladat, de szoktam vele itthon este, meg hétvégén is foglalkozni, ez teljesen változó, hogy mikor mennyit.

    A performance tuningot csinálni kell, arra nincs igazán jó tanfolyam szerintem. Az tanfolyamok mindenből csak az alapokat mutatják meg. Ha nem lehet csinálni, akkor meg blogok, könyvek. Az legalább ingyen van vagy sokkal olcsóbb, és ott szoktak valós esetekről is írni. Egy igazán jó tananyagot összerakni óriási munka lenne szerintem.

Új hozzászólás Aktív témák