Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • fatal`

    titán

    válasz Penge_4 #20354 üzenetére

    Szerintem vasfüggő.

    Nálam, erős gépen (i5-3570k) a Chrome és az új Opera mindent lever (talán az Opera még a Chromenál is gyorsabb).

    IE-t nem nagyon használom, FF a leglomhább. O12 lassabbnak tűnik a Chromenál, de elenyésző.

    Lehet, hogy régi gépen fordítva van, a Chrome hajlamos zabálni az erőforrásokat.

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz Penge_4 #20354 üzenetére

    Én is így gondolom. Volt, amikor például itt a topicban beszélgettünk épp egy Operára jellemző valamiről, én pedig épp Chrome-ot használtam jóval aktívabban (például amikor hosszan vitatkoztunk a Chrome Developer Tools vs. Opera Dragonfly-ról, ami nem is régen volt), de teszt erejéig megint elővettem az Opera <=12.16-ot (vmelyik korábbit vagy egyezőt), megnyitottam mondjuk a szokásos, félrerakott 20 fülemet, aztán a Prohardvert elkezdtem böngészni, frissítgetni, és megdöbbentő volt az élmény különbségben, pedig az Operához legalább annyi extensiont telepítettem! A Chrome-ot mindig is látványosan belassították a különböző nyomorék extensionök, amiket a legegyszerűbb célra is fel kell tenni (mivel nincs natívan beépítve), míg az Operára ez jóval kevésbé igaz (valamennyire nyilván, de ez nem jelentkezett ilyen látványosan). De ha egy szűz Chrome-ot szembeállítok egy szűz <=12.16-os Operával, akkor is jelentős a különbség a renderelési időben az Opera javára.
    Van, aki ezzel vitatkozik, tényleg kíváncsi lennék, ha az ő gépüket próbálnám, nekem is ugyanaz lenne-e az élményem, mint nekik.

    Az Adblock elvileg már blokkolja betöltés előtt a különböző letiltandó URL-eket, mivel az extension API ezt már lehetővé teszi (http://developer.chrome.com/extensions/webRequest.html), és sokszor látni is különböző reklámos divekben a Chrome üzenetét (nem kiegészítős stílusú, hanem Chrome-háttéroldal stílusú), hogy egy kiegészítő letiltotta az XY betöltődését, de elképzelhető, hogy valami CSS- vagy JS-para miatt látsz némi ugrálást az adott elemnél.

    (#20355) hunfatal :
    nekem nem mondható kifejezetten erősnek a gépem, de gyengének sem (Lenovo Y570, a proci: i5 2410M @ 2.3 GHz), mégis a régi Operát jóval gyorsabbnak érzem a Chrome-nál.

    Sk8erPeter

Új hozzászólás Aktív témák